ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak wybrać oświetlenie schodów | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak wybrać oświetlenie schodów

Pozostałe pomieszczenia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Do oświetlenia schodów najbardziej nadają się kinkiety, LED taśmy lub oświetlenie orientacyjne.

Do schodów ludzie podchodzą z dwóch punktów widzenia. Jedni starają się na nich co najwięcej zaoszczędzić przestrzeń, inni integrują je z w całości ze wnętrzem i sprawiają, że stają się priorytetem. Niezależnie, czy jesteś zwolennikiem pierwszej, czy drugiej koncepcji, nie lekceważ oświetlenia schodów. Jest głupie spaść ze schodów tylko dla tego, że nie widziałeś.

Potrzebne jest więcej opraw

Jak wspomnianio powyżej, światło na klatce schodowej musi umożliwiać bezpieczne spacery, szczególnie ze schodów, ale z drugiej strony nie powinno być oślepiające. Światło powinno dopadać na stopnie tak, aby na poziomych stopniach nie tworzyły się cienie. Jest oczywiste, że jedna lampa nie będzie wystarczająca do oświetlenia schodów, potrzeba kilku lamp w zależności od długości schodów. Ważne jest, aby oświetlić pierwszy stopień każdego sektora. Najbardziej odpowiedne do oświetlenia schodów są kinkiety lub LED taśmy. Jeśli często chodzisz w nocy po domu, napewno docenisz oświetlenie orientacyjne.

W ostatnich latach ludzie starają się oszczędzać jak najwięcej energii, dlatego są coraz bardziej popularne LED kinkiety, które mają niskie zużycie energii, łatwą instalację i wysoką trwałość. Plusem są również małe wymiary. 

Kolorowe schody za pomocą LED taśm

Szczególnie w nowocześnie urządzonych domach, w których klatka schodowa jest traktowana jako dekoracja wnętrz, stosowane są taśmy LED. Mają bardzo niskie zużycie energii i równomierne oświetleją całą klatkę schodową. Za pomocą zdalnego sterowania możesz mienić mienić kolor i natężenie światła. Dużym plusem jest łatwa instalacja. Taśmy LED mają warstwę samoprzylepną i sprzedawane są w różnych długościach, a jeśli to konieczne, mogą byś przecięte we wskazanym miejscu. Oczywiście do działania LED taśm jest potrzebny zasilacz, a transformator musi pasować do długości LED taśmy. Jeśli jest transformator częścią zestawu pasków LED, masz po problemu, jeśli nie, musisz dokupić transformator. Przybliżona moc na jeden metr to 4,8 W. Na dwu metrach taśmy będzie moc wynosić 9,6 W. W naszym sklepie internetowym w kategorii LED akcesoriów oferujemy transformatory do gniazdka lub transformatory bezpośrednio do podłączenia.
 


Do bezpośredniego oświetlenia klatki schodowej, zwłaszcza w nocy, nadają się oświetlenia orientacyjne. Świecą całą noc światłem z niską intensywnością lub włączają się automatycznie, gdy wbudowany czujnik ruchu wychwytuje ruch. Oba typy można również wyłączyć automatycznie, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wysokie zużycie energii elektrycznej, ponadto są w lampach używane energooszczędne LED diody.
 
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i