ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie oświetlenie wybrać do salonu? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

Salon i sypialnia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

W salonie można umieścić szeroką gamę opraw. Nie bój się experymentować, światło może zdziałać cuda.

Aby wybrać najlepsze oświetlenie salonu, pamiętaj o wielkości pokoju, kolorze ścian, dywanu lub podłogi oraz układzie i liczbie okien. Salon jest często połączony z kuchnią, dlatego konieczne jest dopasowanie oświetleń w obu pokojach.

 

Do niższych sufitów wybierz oświetlenie natynkowe - żyrandole do salonu

Kluczową częścią każdego salonu jest żyrandol lub oświetlenie sufitowe. Jeśli masz mniejszy salon i niskie sufity, zalecamy natynkowy żyrandol lub natynkowe oświetlenie sufitowe. Dają wystarczającą ilość rozproszonego światła i optycznie powiększą pomieszczenie. Niektórymi oprawami natynkowymi można sterować na odległość i ustawić różne kolory świecenia.
Jeśli masz większy salon z wysokim sufitem to bardziej nadają się żyrandole. Będą świetnie wygląć w środku pomieszczenia nad stołem konferencyjnym. Jakie żyrandole nadają się do salonu? To zależy od twojego gustu, ale dobrze jest jednak pamiętać o całkowitym wyglądzie salonu, krótko mówiąc, żyrandol powinienen pasować do wnętrza. Jeśli masz salon urządzony w starożytnym stylu, zalecamy oświetlenia rustykalne, rotangowe lub witrażowe oświetlenia. Jeśli wolisz nowoczesny styl, designerskie żyrandole to właściwy wybór. Dla ludzi kochających luksus oferujemy kryształowe żyrandole. Uważaj na wielkość oprawy. Zdecydowanie nie płaci reguła im większy, tym lepszy.

Oprawy wpuszczane do atmosfery

Do większych salonów nadają się ostatnio popularne oprawy punktowe. Zaciekawią swoim wyglądem, ich zaletą jest to, że niektóre mogą być ustawione w różnych kierunkach, więc w żadnym rogu nie będzie szaro. Do stworzenia przyjemnej atmosfery i rozjaśnienia wnętrza nadają się oprawy wpuszczane. Często chodzi o LED oprawy wpuszczane, które są bardzo energooszczędne, ale potrafią wykonać cudy.

Podobnie jak w kuchni, jedna oprawa do oświetlenia salonu jest za mało. Jakie dalsze światła nadają się do salonu? Do relaksu w fotelu zalecamy lampy podłogowe. Ich wybór jest bardzo szeroki, niektóre można ściemniać lub mienić ich kolor. Możesz również zakupić podstawę do lampy a do niej dokupić klosz. Następnym typem oświetlenia do salonu do lampy stołowe, które są przydatne zwłaszcza kiedy masz w salonie koncik roboczy.

LED taśmy wokół telewizora

W większości domów w salonie znajduje się również telewizor, warto mieć w pobliżu telewizora jakąś oprawę. Duży kontrast między ciemnym otoczeniem i blaskiem ekranu męczy oczy. Jakie oświetlenie nadaje się do telewizora? Możemy znów polecić lampkę stołową lub podłogową. Ważne jest, aby światło nie odbijało się w telewizorze i nie przeszkadzało podczas oglądania. Bardzo popularne jest LED oświetlenie za telewizor, dlatego wam pomogą oświetlić okolice telewizora LED taśmy, niektóre można ściemniać. Wybierz te o mocy maksymalnie 40 W i ciepłym światłem.

Jak wspomniano na początku, właściwe oświetlenie salonu ma na celu dostosowanie oświetlenia do wnętrza i zwiększanie jego piękna. Jeśli za bardzo nie wiesz, jakie oświetlenie wybrać, zakup oprawy z jednej kolekcji. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zalecamy kupować w korzystnych zestawach. Możesz kupić lampy i oprawy wpuszczane w korzystnych cenach.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i