ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Oświetlenie do jadalni, czyli jak dodać smaku jedzieniu, wybierając odpowiednie oświetlenie? | Lider
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Oświetlenie do jadalni, czyli jak dodać smaku jedzieniu, wybierając odpowiednie oświetlenie?

Oświetlenie kuchenne
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Słyszałeś już, że kolor kolor twojej kuchni może odgrywać ważną rolę w twoim apetycie. Jednak nawer światło może zwiększyć radość z jedzenia.

Ciesz się odpowiednim oświetleniem podczas jedzenia  

Kuchnia to miejsce, w którym na pewno będziesz siedział każdy dzień z rodziną podczas posiłków. Zarówno w dni wolne, jak i po pracy lub szkole, z pewnością spotkacie się z rodziną przy stole. Do dobrego jedzenia a przede wszystkim do radości z jedzenia jest potrzebne odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie nad stół w jadalni należy wybierać z rozmysłem. Miało by pełnić funkcję oświetlenia ale być również dekoracją
 
Aby przestrzeń wokół stołu była przytulna, należy nie wybierać ostrych żarówek. Najlepszą opcją są żarówki z ciepłym białym światłem. W sam raz oświetlą pokój. Jednocześnie sprawią, że pokój będzie wygodniejszy i bardziej przytulny. Do wyboru jest wiele lamp kuchennych. Nie daj się zkusić wszystkimi stylami naraz. Nie chcesz aby każde oświetlenie w kuchni miało inny design. Nad stół w jadalni nadają się różne żyrandole. Różne oprawy mogą ewokować różne smaki i zwiększyć przyjemność z jedzenia i picia. 
 null
Żyrandol lub wiszące oświetlenie kryształowe doskonale upiększy całą przestrzeń. Najważniejsze jest jednak to, aby oświetlenie było przyjemne podczas jedzenia. Dlatego lampa nie powinna znajdować się zbyt blisko stołu, aby do talerza nie świeciło zbyt mocno. Z ostrego światła mogła by cię rozboleć głowa i nie będziesz się cieszył jedzeniem. Z odpowiednim oświetleniem popołudniowa kawa lub lampka dobrego wina jest bardzo przyjemna.
null 

Zgodnie z kształtem stołu

Kolejne ważne jest, aby wybrać oświetlenie zgodnie z kształtem stołu. Na przykład, jeśli masz okrągły stół w jadalni, bez względu na to, jeśli jest duży czy mały, niektóre żyrandole z okrągłym kloszem będą do niego dobrze pasować. Wszystko będzie wyglądać bardzo spójnie a stół z oświetleniem doskonale się uzupełni.
null
 
Z drugiej strony, jeśli masz prostokątny stół, świetnie nadają się nad niego lampy wiszące, które mają kilka linek. Jeśli wybierzesz zbyt małą oprawę tylko z jednym abażurem, lub natynkowe oświetlenie sufitowe, może całość nad dłuższym kwadratowym stołem wyglądać niezręcznie. 
 
null 

 
Jeśli chodzi o liczbę lamp lub kloszy nad stołem, zawsze ważne jest, jak duży jest stół. W przypadku większych stołów jedna oprawa z jednym kloszem jest za mało. Jeśli by na przykład je kilku ludzi rybę pod jednym oświetleniem, to może się zdarzyć, że komuś zaskoczy ość. W przypadku większych stołów jest lepsze stosować oprawy z kilkoma źródłami światła. Jeśli chodzi o liczbę kloszy, zwykle lepiej wybrać oprawę z nieparzystą liczbą kloszy. Nie jest to jednak reguła.
 
Odwrotnie, jeśli masz w domu tylko dwie osoby i tylko mały stół, to doskonale sprawdzi się lampa wisząca z jedną żarówką. Stół oświetli wystarczająco a wy będziecie mogli się cieszyć jedzeniem w ciszy i spokoju. Oświetlenie najlepiej umieścić nad środkiem stolu, aby wszystko wyglądało spójnie i estetycznie.  
               null                    
 
Wybór odpowiedniego oświetlenia stołu jest tak samo ważny jak odpowiednie wymalowanie pokoju.  
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i