ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie światło wybrać do oświetlenia blatu kuchennego? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie światło wybrać do oświetlenia blatu kuchennego?

Oświetlenie kuchenne
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Podczas gotowania należy dobrze widzieć. Do oświetlenia blatu kuchennego zalecamy świetlówki lub LED taśmy.

Kuchnia jest obecnie centralnym miejscem całego domu lub mieszkania, to stawia wysokie wymagania dotyczące dobrego oświetlenia. Podobnie jak w przypadku większości innych pomieszczeń, jedna oprawa nie wystarczy. Do kuchni najczęściej są kupowane żyrandole, które są umieszczane do środka pomieszczenia lub nad stół w jadalni, w zależności od konkretnego kształtu i wielkości kuchni. Ponadto w kuchni musisz oświetlić blat kuchenny a tutaj możemy polecić kilka rodzajów oświetlenia.

 
 

Prowadzą świetlówki

Najczęściej są używane lampy świetlówkowe. Jest to długa cienka rurka w której znajduje się świetlówka. Długość sam sobie wybierzesz w zależności od przestrzeni roboczej, ale zalecamy nie oszczędzać, ponieważ na pracę z nożem warto dobrze widzieć. Ogólna rada jest taka, że przestrzeń robocza powinna być oświetlona około 300 luksami (więcej informacji o ilości luksów znajdziesz w naszym artykule Jak silną żarówkę potrzebujesz?)
Zaletą świetlówek jest wysoka luminacja całej powierzchni roboczej, długa żywotność, bezpieczność i niskie zużycie energii. Ponadto nie zajmują dużo miejsca, więc nadają się do umieszczenia pod szafki. Te świetlówki mają podłączenie bezpośrednie lub kablowe. A jeśli brakuje ci gniazdko, możesz kupić świetlówki z wbudowanym jednym lub dwoma gniazdkami. Lampy świetlówkowe mają różne długości i są sterowane małymi przełącznikami na bokach i jest możliwe podłączyć ich bezpośrednio na inne wyłączniki na blacie kuchennym.
 
 

Jeśli chces kolory, wybierz LED taśmę nad blat kuchenny 

Do oświetlenia przestrzeni roboczej możesz użyć oświetlenie punktowe, które jest umieszczone w listwie. Ostatnio są bardzo popularne LED taśmy. Przyczyn jest kilka. Przede wszystkim oczywiście nowoczesny wygląd i interaktywność, ponieważ za pomocą pilota możesz mienić ich kolor i intensywność. LED taśmy mają również praktyczne zalety. Można je kupić w różnych długościach (można je również skrócić w zaznaczonych miejscach), dzięki czemu można ustalić, jak będą świecić. Małe diody wbudowane w paskach zapewniają równomierne światło a jednocześnie są bardzo energooszczędne.
 
 
 
Taśmy LED są bardzo popularne również dzięki prostej instalacji. Od dołu znajduje się warstwa kleju, dzięki czemu można je prosto zainstalować bez pomocy elektryka. Pamiętaj tylko, że do ich działania jest potrzebny zasilacz, zawsze musisz mieć transformator odpowiadający LED taśmie. Czasami jest transformator bezpośrednio częścią zestawu paska LED, jeśli nie, to musisz go zakupić. Przybliżona moc na metr wynosi 4,8 W, logicznie czym dłuższy pasek, tym większą moc potrzebujesz. W naszym sklepie internetowym w kategorii LED akcesoria możesz zakupić transformatory do gniazdka lub tansformatory lub transformatory do rozdziału elektrycznego.
 
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i