ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Który żyrandol wybrać do kuchni? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Który żyrandol wybrać do kuchni?

Oświetlenie kuchenne
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Oferta żyrandoli kuchennych jest dziś bardzo szeroka. Możesz go kupić w naturalnym stylu rotang lub w nowoczesnym wykonaniu z metalu i szkła.

Szukasz ładnego ale praktycznego oświetlenia kuchni? Obecnie na rynku jest bardzo szeroka oferta żyrandoli, więc jest z czego wybierać. Przede wszystkim odpowiednio oświetli miejsce pracy a następnie wybieraj lampy sufitowe lub żyrandole.

Najlepszy jest żyrandol z regulacją wysokości

Jeśli masz małą kuchnię z niskim sufitem, zalecamy wybór oprawy natynkowej, która może być umieszczona bezpośrednio na suficie i optycznie powiększa pomieszczenie. Większość współczesnych kuchni jest jednak zaprojektowana w większych rozmiarach o normalnej lub wyższej wysokości sufitu, dlatego ludzie najczęściej kupują do kuchni żyrandole. Ten jest często kombinowany z oprawą wpuszczaną, lampą sufitową lub kinkietem. Oczywiście wszystko zależy od kształtu i wielkości kuchni, ważne jest, aby w żadnej części nie mieć mało światła.
 

Kiedy wspomniano o żyrandolu kuchennym, zwykle umieszczamy go nad stół. Zalecamy żyrandol z regulacją zawieszenia (skracanie łańcucha). Dzięki temu możesz bardzo prosto ustawiać wysokość zawieszenia według potrzeby. Ogólna reguła jest taka, że żyrandol powinien znajdować się tuż nad wysokością oczu siędzących osób, w przybliżeniu 60 cm nad stołem. Uważaj jednak, aby żarówka nie była dłuższa niż klosz lampy, dochodziło by do oślepiania ludzi przy stole.
 
 

Żyrandol na stołem w jadalni i barem

Jeśli chodzi o wygląd żyrandola kuchennego, to oczywiście zależy od twojego gustu. Dobrze jest jednak pamiętać, aby światło padało na całe pomieszczenie, podwójnie ważne to jest w kuchniach połączonych z salonem. Pamiętaj jednak, że mniej jest czasami więcej. Jeśli masz kuchnię zaprojektowaną w stylu wiejskim (najczęściej ciemne drewniane meble) zalecamy naturalne rotangowe żyrandole lub witrażowe żyrandole Tiffany. Do modnej kuchni wybierz nowoczesne żyrandole, które są najczęściej wykonane z metalu i szkła i są zawieszone na lince. Jeśli jesteś fanem starożytności i luksusu, mogą zainteresować cię rustykalne i kryształowe żyrandole.
  

 
Żyrandol kuchenny można użyć również nad bar. Ten jest zazwyczaj dłuższy, więc najbardziej odpowiednie są żyrandole na wieszakach, co oznacza, że obok siebie stoi kilka lamp.
 
Jedna rada na końcu: Jeśli nie wiesz, co może być przydatne, zwłaszcza kiedy potrzebujesz zharmonizować kuchnie z salonem, zalecamy zakupić oprawy z jednej kolekcji.
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i