ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak prawidłowo wybrać lampę wiszącą do salonu i sypialni? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak prawidłowo wybrać lampę wiszącą do salonu i sypialni?

Salon i sypialnia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Mieć lampę wiszącą w salonie i sypialni to rzecz oczywista. Ale jak wybrać tą właściwą?

Lampa wisząca do salonu

Przy wyborze oświetlenia głównego do salonu w większości skupiamy się przede wszystkim na stronie wizualnej. Oczywiście jest ona bardzo ważna, ponieważ ważne jest, by lampa wisząca podobała się Wam i każde przejście obok niej nie rozzłaszczało Was, ponieważ nie potraficie już na nią patrzeć. To czy lampa wisząca będzie się Wam podobać, jest istotną częścią prawidłowego wyboru. Niewątpliwie. Zależy to od całkowitego designu oraz wyposażenia, aby się nie gryzło. 
null
Jeżeli dopiero budujecie dom, macie doskonałą możliwość mieć wpływ również na to, gdzie chcecie mieć umieszczoną lampę wiszącą. Jeśli planujecie mieć tylko jedno oświetlenie centralne, najlepiej umieścić je na środku pomieszczenia. Wystarczy to w przypadku, gdy macie naprawdę mały salon. W przeciwnym razie, dobrze jest umieścić tutaj więcej oświetlenia. Nie mamy na myśli tylko uzupełnione o różne lampy oświetlenie główne. Dla wielu z Was salon służy również jako jadalnia. Ta część salonu zasłuży sobie również na swoją lampę wiszącą. Ta z reguły umieszczana jest nad stołem jadalnym. Wykorzystać możecie tutaj słabszą żarówkę niż u drugiej lampy wiszącej, aby podczas jedzenia światło nie świeciło Wam zbyt ostro w oczy.
null
Lampa wisząca – czyli taka, którą uwzględnia się jako główną lub centralną, miałaby służyć do wszystkich działań, które zwykle w salonie są wykonywane. Należy zastanowić się nad tym, co będziecie chcieć oświetlić, na przykład takie prasowanie, które w większości każdy rozciągnie przy telewizji akurat tutaj, w salonie. Również podczas tej czynności przy niewłaściwym oświetleniu możecie sobie zniszczyć oczy. Trzeba więc wybrać odpowiednio mocne światło. Jeżeli chodzi o żarówki, tutaj najczęściej spotkacie się z polecaniem ciepłej bieli, która oprócz dodatkowych praktycznych funkcji wywołuje również przyjemną atmosferę. Jeśli macie odpowiednio wysokie ściany możecie sobie pozwolić na żyrandol do salonu. W innym przypadku można tutaj zastosować również różne oświetlenie punktowe, lampy sufitowe albo oprawy wpuszczane, które mogą również wyglądać bardzo gustownie. Jeśli dodatkowo lubicie przyjemną atmosferę półmroku, możecie sobie zakupić lampę ściemnialną i sami sobie wybierać intensywność.
null 

Lampa wisząca do sypialni

Jeśli chodzi o oświetlenie sypialni tutaj również obowiązuje ta sama rada odnośnie wyboru żarówek. Najlepiej umieścić tutaj ciepłą biel, która nie świeci zbyt ostro, a zarazem odpowiednio oświetli przestrzeń. Zazwyczaj jako centralne światło wystarczy tutaj tylko jeden żyrandol albo jedna lampa sufitowa. Miałoby się je umieścić na środku pomieszczenia, aby było równomiernie rozprowadzone. Jeśli będziecie chcieć umieścić tutaj więcej lamp, zawsze należy zadbać o to, by tak było i w przeciwnym przypadku, by nie była oświetlona tylko część pomieszczenia kosztem pozostałej przestrzeni w sypialni. Z całą pewnością będziecie tutaj przymierzać ubrania, które trzeba dobrze widzieć. Cień lub półmrok byłyby tutaj bardzo nieprzyjemne. Żarówka miałaby być wystarczająco mocna, jednak nie ostra. Jeśli chodzi o wybór, zależy on również od designu całego pomieszczenia.
null 
Czy chodzi o żyrandol do sypialni czy żyrandol do salonu, z pewnością do każdego designu pomieszczenia znajdziecie tutaj to co potrzebujecie: klasyczne żyrandole, witrażowe czy vintage, a do okazalszych sypialni lub salonów również kryształowe żyrandole. Ważne jest, by wszystko do siebie pasowało, a Wy byście czuli się tutaj dobrze i przyjemnie.
null 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i