ReviewsWidget_ReviewsAboutUs W jaki sposób prawidłowo oświetlić piwnicę? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

W jaki sposób prawidłowo oświetlić piwnicę?

Garaż i piwnica

Odpowiedź:

Piwnica to pomieszczenie, które zwykle nie posiada dostępu do naturalnego światła słonecznego, dlategowarto się zastanowić w jaki sposób zapewnić jej wystarczającą ilość światła, dzięki naszemu oświetleniu.

Jeśli regularnie korzystasz z piwnicy, z całą pewnością wiesz, jak ważne jest, by pomieszczenie posiadało odpowiednie oświetlenie. Jeśli, tak jak wspomnieliśmy we wstępie, do piwnicy nie dostaje się światło słoneczne, zainstalowanie sztucznego oświetlenia staje się koniecznością. Jednak cały proces nie jest tak prosty, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.
 
 
 
Różne rodzaje piwnic
 
Pierwszym krokiem do sukcesu jest określenie, jaki rodzaj piwnicy musisz oświetlić. Jeśli bardziej służy Ci jako pomieszczenie do przechowywania rzeczy, składujesz tam zimowe opony od auta i stare meble, w zupełności wystarczy Ci jedno, główne oświetlenie sufitowe,, które bez problemu oświetla całe pomieszczenie. Ważne jest również, by zdać sobie sprawę, że w przypadku oświetlenia do piwnicy bardziej chodzi o jego jakość niż design. Ponieważ piwnice posiadają raczej niskie sufity i mają mniejsze przestrzenie, najlepszym wyborem będzie plafon natynkowy, który nie rzuca się w oczy i dostarcza dużo światła.
 
 
Do piwnicy na wino, najbardziej odpowiednia jest kombinacja lamp sufitowych i kinkietów, które świetnie oświetlają całe sklepieniepomieszczenia. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej estetycznego - zastąp kinkiety oprawami wpuszczanymi. Ponieważ w piwnicy z winami zwykle spędza się sporo czasu na degustacji, ważne, by czuć się dobrze w tym pomieszczeniu. Żeby spełnić ten warunek, proponujemy zamontowanie w piwnicy lamp o temperaturze barwowej do 5000K.
 
 
Częstym problemem piwnic jest ich wilgotność. Rzecz jasna, w nielicznych przypadkach jest to pożądane , ale raczej rzadko. Warto być przygotowanym na takie okoliczności i zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jesttakie, które ma wystarczający stopień ochrony IP. Wysoki stopień ochrony przed wilgocią może zapewnić Ci na przykład oświetlenie techniczne i przemysłowe, oświetlenie zewnętrzne albo reflektory - które mogą nie tylko oświetlić piwnicę, stanowiąc główne źródło światła, ale można je również wykorzystać jako dodatkowe źródło w swoim kąciku majsterkowicza.
 

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i