ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie wybrać oświetlenie garażu? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie wybrać oświetlenie garażu?

Garaż i piwnica
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Dla oświetlenia garażu polecamy kinkiety. Nie śmiesz również zapomnieć na oświetlenie przestrzeni przed garażem, więc popatrz się również na oświetlenia zewnętrzne, najlepiej z czujnikiem ruchu.

Jest oczywiste, że podczas zakupów oświetlenia wybierasz najpierw oświetlenie kuchni, łazienki lub salonu, ale to na pewno nie oznacza, że możesz zapomnieć na oświetlenie garażu. Kto chce mieć rozbity samochód? A podczas parkowania jest oczywiście konieczne, aby mieć wystarczającą dużo światła. 

Najlepsze są świetlówki 

Obecnie większość bram garażowych składa się pod sufit, więc najlepszym oświetleniem garażu to kinkiety. Kinkiety zalecamy również do garażów, które nie posiadają drzwi ze systemem zasuwnym. Kiedy samochód wjeżdża do garażu, w przypadku lampy sufitowej zostanie oświetlony dach samochodu, podczas gdy przestrzeń wokół samochodu zostanie ciemna, źle zostanie oświetlony również bagażnik. Podczas oświetlenia garażu kinkiety są zdecydowanie na topie. Oczywiście, że podczas wyboru będzie Cię interesował również ich wygląd, patrz przede wszystkim na ich funkcjonalność, garaż to jednak nie sypialnia, więc nie musisz trzymać się trendów mody.

Po pierwsze muszą mieć światła odpowiedni podwyższony stopień ochrony IP (więcej informacji o ochronie IP znajdziesz tutaj). Zalecamy wartość ochrony IP minimalnie 44, co oznacza, że oświetlenie jest chronione przed penetracją ciał stałych o średnicy 1 mm i większych (jeśli potrzebujesz ochronę przed kurzem, musi mieć pierwsza liczba wartość 5 lub 6) i jest również chronione przeciw tryskającej wodzie z wszystkich stron. Ponieważ w garażu często się pracuje, powinno oświetlenie posiadać również ochronny kosz.Według naszych doświadczeń najlepsze są świetlówki. Zapewniają dużo światła rozproszonego po całym pomieszczeniu i mają niskie zużycie energii. Zalecamy kupować świetlówki z elektronicznym statecznikiem, dzięki któremu światło zapala się zaraz i unikniesz tak nieprzyjemnemu miganiu. Nie musisz czekać aż zapali się światło i możesz zaraz wejść do garażu.
Nawet jeżeli masz mały garaż, nie zalecamy kupować małe światło. Jest to podwójnie ważne jeśli masz garaż i warsztat w jednym pomieszczeniu. A kiedy mówimy o oświetleniu warsztatu, nie śmiesz zapomnieć oświetlenie stołu roboczego. Zalecamy użyć oświetlenie świetlówkowe, które umieścisz tak, aby cie nie oślepiało. Jeśli wykonujesz bardzo szczegółową pracę, zalecamy użyć dodatkową lampę stołową


 

Praktyczne światła z czujnikiem

Do oświetlenia garażu nie należą tylko oświetlenia wnętrza, ale również oświetlenie zewnętrzne, które oświetli przestrzeń przed garażem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką ofertę oświetleń zewnętrznych, plafonów i kinkietów. W zależności od gustu i ilości potrzebnego miejsca do oświetlenia, wpływ ma również to, jeśli posiadasz lampy najazdowe, które oświetlają drogę do garażu.
 
Zdecydowanie dobrym wyborem do oświetlenia garażu są światła z czujnikiem. Te oświetlenia mają w sobie zabudowany czujnik ruchu, dzięki któremu zapala się światło kiedy coś porusza się w zasięgu czujnika. A dlatego są światła z czujnikiem bardzo praktycznie, ponieważ po czasie się same wyłączą. Oświetlenie tak świeci tylko wtedy, kiedy to naprawdę potrzebujesz i zaoszczędzasz tak pieniądze za prąd. Oświetlenie z czujnikiem można również użyć jako oświetlenie do wnętrza garażu. Nie musisz się martwić kiedy zapomnisz ich wyłączyć.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i