ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie wybrać oświetlenie do pergoli? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie wybrać oświetlenie do pergoli?

Na zewnątrz
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Pergola jest idealnym miejscem do odpoczynku, żeby zaś poczucie komfortu osiągnęło wymiar absolutny, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. W poniższym tekście polecamy odpowiednie typy oświetlenia, posiłkując się również poglądowymi zdjęciami, które mogą stać się źródłem inspiracji.

Popularne kinkiety na fasadzie

Kiedy zapoznasz się z aktualną ofertą oświetlenia zewnętrznego, najczęściej znajdziesz w niej kinkiety, do zamontowaniu na fasadzie domu lub konstrukcji pergoli. Do wyboru są różne kształty, które definiują stopień rozpraszania światła. Do większych pergoli warto zakupić więcej lamp. Z kolei oprawy wpuszczane będą ciekawym rozwiązaniem w przypadku mniejszych powierzchni.
 
     
Kolejnym wariantem oświetlenia pergoli są llampy wiszące. Najczęściej chodzi o metalowe żyrandole na łańcuchu, zbliżone designem dolatarni. Zaletą tych modeli jest zapewnienie bardziej równomiernego oświetlenia a zarazem lepiej komponują się z większością pergoli pod względem designu.

Ważna jest ochrona przed wniknięciem wody oraz obcych przedmiotów

Jeśli masz oświetlenie umieszczone w pergoli w takisposób, że przez większość dnia jest wyeksponowane na słońce, nie musi być zasilane energią elektryczną - równie dobrze można użyć nowoczesnego oświetlenia słonecznego LED. Zaoszczędzisz pieniądze, wesprzesz środowisko naturalne i będziesz musiał doprowadzać elektryczności do pergoli.

Niezależnie od tego, jaką lampę preferujesz, pamiętaj, że musi przede wszystkim być bezpieczna, czyli wystarczająco dobrze chroniona przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. W praktyce oznacza to, że do oświetlenia pergoli należy kupić wyłącznie produkty o stopniu ochrony IP 44 i wyższym. W ten sposób uzyskasz pewność, że chronisz swoje oświetlenie przed zawilgoceniem i zanieczyszczeniem.
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i