ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jaką lampkę dziecięcą wybrać? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jaką lampkę dziecięcą wybrać?

Oświetlenie dziecięcego pokoju
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Lampka dziecięca miałaby posiadać elastyczne ramię przegubowe, aby dziecko mogło zmieniać nachylenie światła według potrzeby.

Podczas zakupu dziecięcego oświetlenia należy pamiętać, że dziecko podczas różnych czynności będzie spędzać w pokoju nawet cały dzień, więc do tego należy dostosować rodzaje oświetlenia.

     

Lampa nie może oślepiać dziecka

Na środku pokoju dziecięcego umieszcza się plafon lub żyrandol, ale niemniej ważne jest oświetlenia przestrzeni obok łóżka, a zwłaszcza biurka. Nie zalecamy kupowania lamp podłogowych lub innego oświetlenia z długimi kablami, gdyż dziecko może się o nie potknąć. Można użyć więc kinkiety, ale najbardziej odpowiednie są lampki dziecięce. Możesz je bowiem przesuwać po stole i zmieniać w ten sposób kierunek i intensywność światła. Ich elastyczność szczególnie docenicie podczas pisania. Aby uniknąć zasłaniania, osoba praworęczna miałaby mieć lampkę po lewej stronie, zaś leworęczna odwrotnie po prawej stronie biurka. Należy również dopilnować, aby światło nie oślepiało dziecka. Lampka musi mieć nieprzejrzysty klosz i nie może z niej wystawać żarówka. Jeśli chodzi o wysokość lampki, zaleca się, aby światło oświetlało powierzchnię z wysokości około 30 cm (zależy od wysokości dziecka), a kąt padania światła powinien wynosić od 60 do 70 stopni. W tym przypadku odpowiednie jest, jeśli dziecko może skorygować nachylenia światła według własnej potrzeby. Zalecamy więc zakup dziecięcej lampki z elastycznym ramieniem przegubowym. 
     

Na naszym e-shopie  możesz wybierać spośród różnych kształtów i kolorów lampek dziecięcych. Możesz wybrać prostą wersję tylko z obrazkiem na  kloszu albo lampę, która już będzie miała kształt jakiegoś zwierzątka. Co więcej, motywy niektórych lampek są takie same dla plafonów lub żyrandoli, więc pokój dziecięcy będzie pięknie dopasowany.
Wraz z lampką dziecięcą najprawdopodobniej zakupisz również źródło światła, które do niej zainstalujesz. Najbardziej odpowiednie są żarówki LED. Są bowiem energooszczędne i potrafią świecić w różnych kolorach światła. Wybierz te, które mają wystarczającą jasność, do pisania jest zalecana wartość intensywności oświetlenia 500 lx (więcej informacji w artykule Jak silną żarówkę potrzebujesz?)
Na koniec jeszcze dwie rady: lampa musi stać na twardej i równej powierzchni, aby nie spadła. Również dobre jest, gdy wraz z lampką świeci jeszcze inne światło. W ten sposób nie dochodzi do gwałtownej zmiany światła, która prowadzi do zmęczenia oczu.
     
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'


Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i