ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie światło wybrać do gabinetu lub biura | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie światło wybrać do gabinetu lub biura

Pozostałe pomieszczenia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Na pracę musisz widzieć, więc ostrożnie wybieraj oświetlenie gabinetu lub biura. Podczas pracy przy komputerze światło nie może odbijać się w monitorze.

Ludzie spędzają w pracy więcej czasu a liczba pracujących z domu rośnie, dlatego jest ważne jakościowe oświetlenie biura lub gabinetu. Jakie oświetlenie jest najlepsze? Centralne oświetlenie i oświetlenie biurka.

Najbardziej odpowiedne są lampy świetlówkowe

Aby uniknąć bólów głowy, pieczeniu oczu i uszkodzeń wzroku, nie lekceważ oświetlenia biurowego. Podstawą jest centralne oświetlenie, idealne oświetlenie centralne to oświetlenie świetlówkowe. Wypełnią cały pokój światłem, zapobiegają cieniom, z których mogły by cię boleć oczy. Zaletą oświetlenia świetlówkowego jest jego długa żywotność, pyłoszczelność, niskie zużycie energii i szerokie spektrum kolorów od ciepłego białego, przez zimny biały aż po dzienny biały kolor. Do pracy zalecamy dzienny biały kolor, ponieważ jego kolor wzmacnia koncentrację i mniej męczy oczy. Więcej informacji o barwach światła znajdziesz tutaj.
Nowoczesne oświetlenie świetlówkowe zawiera statecznik elektroniczny lub magnetyczny, który zapewni szybkie włączenie bez denerwującego migotania. Do biur nadają się świetlówki z parabolicznym rastrem aluminiowym. Te światła zapewniają równomierne oświetlenie i nie dochodzi do odbicia w monitorach komputerów. 

Lampa nie może oślepiać

Oprócz oświetlenia całego biura konieczne jest, zwłaszcza jeśli pracujemy wieczorem, zakupić oświetlenie na biurko. Jeżeli biurko znajduje się obok ściany, można użyć kinkiet świetlówkowy. Najczęściej jest stosowana lampa stołowa. Jak powinna wyglądać odpowiednia lampa biurowa? Aby uniknąć oślepienia osoby pracującej, musi lampa posiadać nieprzeźroczysty klosz i źródło światła nie może z niego wystawać. Olśnieniu możesz zapobiec odpowiednią wysokością. To znaczy, że lampa musi znajdować się ponad poziomem oczu. Ogólnie jest podawane, że światło powinno oświetlać powierzchnię stołu z wysokości od 40 do 50 cm a kąt padania powinien wynosić od 60 do 70 stopni.
Na stole roboczym wykonujemy różne czynności (pisanie, czytanie, praca na komputerze...),dlatego natężenie światła trzeba mienić. Wybierz lampę biurową, którą można dowolnie ustawić lampy mają często ramię przegubowe. Zaletą jest również ściemnianie lampy. Jeśli będziesz pisać, to ważne jest umieszczenie lampy, osoba praworęczna powinna mieć lampę na lewej stronie a osoba leworęczna na prawej stronie stołu.


Ostatnia wskazówka: podczas pracy przy biurku jest dobre mieć zapalone jeszcze jedno światło. Przejście z ciemnego pomieszczenia do oświetlonego powoduje męczenie oczu.

 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i