ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie wybrać oświetlenie do korytarza lub halu | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie wybrać oświetlenie do korytarza lub halu

Pozostałe pomieszczenia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Chociaż korytarzem tylko przechadzasz, musisz go odpowiednio oświetlić dla bezpieczeństwa. Odpowiednie są oprawy orientacyjne.

Korytarze należą do pomieszczeń, przez które przechodzimy i nie wykorzystujemy ich do dluższego pobytu, ale z pewnością nie oznacza to, że powinny zostać ciemne. Wręcz przeciwnie. Dla bezpieczeństwa i dobrej orientacji jest tutaj konieczne wystarczające oświetlenie.

Idealne są lampy sufitowe

Najbardziej odpowiednim oświetleniem są natynkowe lampy sufitowe. Jak wypływa z tytułu, są bezpośrednio przymocowane do sufitu, dzięki czemu mają niewielką głębokość i oświetlają korytarz z dużej wysokości. Popularne są lampy ze szkła opalowego. Rzadziej używane są żyrandole, ponieważ większej wysokości mogą być żyrandole nieco niepokojące. 
 
 
 
Innym rodzajem światła do korytarza, które zupełnie zastępuje oświetlenie sufitowe lub żyrandol (w zależności od wielkości i kształtu korytarza) jest oświetlenie punktowe. Ty można kupić w różnych rodzajach i kształtach. Najbardziej podstawowe podziały to oprawy kierunkowe, tzw reflektory punktowe i wpuszczane oprawy punktowe. Spoty to kierunkowe oprawy oświetleniowe, które można ustawić do dowolnego miejsca w pokoju. Możesz zastosować ich tam, gdzie masz ciekawe elementy w halu, np. obrazy. Do oświetlenia obrazów lub zdjęć będą się bardziej nadawać oświetlenia obrazowe. W celu wywołania atmosfery istnieją lampy sufitowe lub oprawy wpuszczone. Są wbudowane w sufit lub w płyty gipsowo-kartonowe. Zaletą jest, że na światłach nie zostaje kurz i nie zakłóca czystej linii sufitu. Niektóre lampy sufitowe można obracać w różnych kierunkach.

Oświetlenie puktowe docenisz w hali przy lustrze, dzięki możesz sprawdzić ostatni raz, niż wyjdziesz na ulicę, czy twoja ubrania są w porządku. Popatrz również na ofertę świateł nad lustro. Znajdziesz tutaj również oświetlenie z różnymi kształtami - np. długie świetlówki lub lampy. 

Przydatne jest oświetlenie orientacyjne

Jeśli masz mały korytarz, będzie Ci do jego oświetlenia wystarczyć kinkiet, który może być bezpośrednio przymocowany na ścianę lub mieć ozdobny design. Kinkiet sprawdzi się również w przypadku dużego korytarza, gdy tylko jedna lampa sufitowa nie wystarczy.


Jeśli w nocy często chodzisz do toalety lub chodzisz się napić, z pewnością docenisz na korytarzu oświetlenie orientacyjne. Niektóre typy są zaprojektowane tak, aby automatycznie włączały się, gdy czujnik zarejestruje ruch. Inne świecą słabym światłem przez całą noc. Oba typy mogą się również wyłączać automatycznie. Dzięki oświetleniu orientacyjnemu nie musisz się już martwić, o to, że spadniesz w nocy, a także mają oprawy mniej światła, więc nie będą Cię w nocy budzić. Istnieją również minilampy do gniazdka.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i