ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Co warto znać podczas zakupów oświetlenia wewnętrznego | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Co warto znać podczas zakupów oświetlenia wewnętrznego

Pozostałe pomieszczenia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Przed zakupem oprawy należy pamiętać o wielkości i przeznaczeniu pomieszczenia, a także pomyśleć aby oświetlenie pasowało do pokoju.

Oświetlenie może zrobić cuda w pomieszczeniu. Ta sama przestrzeń może mieć dziesiątki nastrojów w zależności od wybranych opraw i zposobu rozmieszczenia. Jest to również związane z ostrzeżeniem – nie daj się ponieść wyglądem samej oprawy. Aby być z niej zadowolony w domu lub mieszkaniu, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów przy wyborze.

1.Wielkość pomieszczenia

Jeśli potrzebujesz oświetlić większą powierzchnię, potrzebujesz więcej rodzajów oświetlenia, oprócz opraw sufitowych, również lampy podłogowe, oświetlenie punktowe lub kinkiety. Należy również pamiętać o wysokości pomieszczenia, w przypadku wysokiego sufitu można zakupić masywny żyrandol, natomiast przy niskim suficie jest lepszy kinkiet lub lampa podłogowa, która optycznie powiększy pomieszczenie.
 

2.Cel pokoju

Oczywiście, że inna oprawa pasuje do pokoju dziecięcego, inna do kuchni acałkowicie inna na korytarz. Podobnie rodzaj oświetlenia zmienia szę w jednym pomieszczeniu, np. w przypadku oświetlenia kuchennego - żyrandol najlepiej nadaje się do oświetlenia stołu w jadalni, nad blat kuchenny nadaje się oświetlenie świetlówkowe. Wybierając oświetlenie, zwróć uwagę czy oprawę można ściemniać, szczególnie w sypialni, przy żyrandolu w salonie lub lampy stołowej
 

3.Dostosowanie do wnętrza

Podczas urządzania wnętrza większość lamp kupuje się jako jedną z ostatnich rzeczy, więc wybierając je, pamiętaj o kolorze mebli, ścian, podłogi lub dywanu. Jest dobre, kiedy oświetlenie pasuje do ogólnego tonu pomieszczenia, do staroświeckiego pokoju dobrze pasuje oświetlenie rustykalne, do nowoczesnego nadają się lampy designowe, niektóre mogą być sterowane na odległość a inne mogą zmieniać kolor oświetlenia. Fanom nowoczesnych technologii spodoba się inteligentne oświetlenie. Liczba i umieszczenie okien jest również ważne dla umieszczenia opraw w pokoju.

4.Parametry techniczne

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, nie należy zapominać o parametrach technicznych oprawy. Zwłaszcza w przypadku oświetlenia łazienkowego należy pamiętać o wartości stopnia ochrony IP, tzn. ochrona przed wnikaniem ciał obcych i cieczy. Ważne jest, aby oprawa nie była energochłonna, więc do opraw należy kupować energooszczędne źródła światła, np. LED żarówki.

5.Energooszczędne świecenie

Nawet podczas wyboru oświetlenia interesuje cię zużycie energii, żywotność lampy, okres gwarancji, cena zakupu i inne kwestie mające wpływ na "opłacalność oprawy". Na pewno nie pomylisz się z wyborem LED oświetlenia wnętrza. LED oprawy są aktualnie najbardziej energooszczędne oprawy, które możesz na naszym rynku zakupić. Tak samo jak LED źródła światła, LED żarówki lub LED świetlówki, które pomogą ci z oszczędzaniem pieniędzy. Jeśli chcesz naprawdę skutecznie oświetlić dowolną przestrzeń, wypróbuj LED taśmy

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia
Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i