ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jaki reflektor LED wybrać? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jaki reflektor LED wybrać?

Na zewnątrz
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Do oświetlania dużych przestrzeni, rzeźb, billboardów i innych obiektów, ale również podczas pracy w ogrodzie lub w warsztacie. Dla wszystkich tych czynności najlepszym typem oświetlenia jest reflektor. Ze względu na oszczędność energii klasyczny halogenowy jest stopniowo zastępowany przez nowocześniejsze z diodami LED. Doradzimy, jakie typy reflektorów LED są na rynku i jakie są ich zalety.

Najważniejsza jest światłość i cel użytkowania

Jeszcze nim zaczniesz przeglądać ofertę reflektorów LED (czasem określanych jako halogeny LED) na e-shopach lub w sklepach stacjonarnych, polecamy uściślić kilka aspektów, które ułatwią Ci wybór a także skrócą czas zakupu. Najważniejsze by wiedzieć, do jakich działań oświetlenie reflektorowe zostanie zastosowane, a co z tym jest związane, jak musi ono być wydajne, więc jaka będzie jego światłość.

Dziś w ofercie są reflektory LED od 10 do 100 W. Nie zapomnij jednak, że zużywają one o 50 do 80 % mniej energii elektrycznej niż halogenowe, więc bez problemów 100W reflektor LED zastąpi 500W halogenowy. Dodatkowo droższe modele mają żywotność  do 50 000 godzin. Napięcie zwykle wynosi 230 V, ale również do dyspozycji są niskonapięciowe 12–24V. Odnośnie barwy światła zalecamy dzienną białą (powyżej 5 000 kelwinów), która wspiera koncentrację i mniej męczą się przy niej oczy.
 

Rodzaje reflektorów LED 

Oprócz natężenia światła reflektory LED różnią się oczywiście wyglądem, co również decyduje o ich zastosowaniu. Poniżej opisujemy najczęstsze ich typy.

1. Halogeny LED 

Z wyglądu są bardzo podobne do klasycznych reflektorów halogenowych. Występują przede wszystkim w kolorach czarnym i srebrnym oraz w szerokim zakresie wydajności, na przykład do oświetlenia dekoracji ogrodowych wystarczy moc 10 W.

2. Stojakowe 

W stosunku do halogenów LED mają stojak, na przykład dzięki któremu łatwo wbiją się do ziemi. 

3. Slim 

Chodzi o typy, które posiadają mniejszą głębokością (zajmują mniej miejsca), łatwo więc umieszczają się na fasadzie, pod okapem ...

4. Przenośne 

Idealne do działań, podczas których zmienia się miejsce – na przykład przy budowie domu, naprawie samochodu ... Są wyposażone w uchwyt i stabilny stojak.
 

Praktyczne jest dodanie czujnika 

Wymienione rodzaje mogą być jeszcze uzupełnione o sensor/czujnik PIR, co oznacza, że na przykład w przypadku ruchu automatycznie się oświecą a po ustalonym czasie, który można wybrać, znowu automatycznie się wyłączą.
Najnowocześniejszym wariantem jest więc reflektor solarny LED, który do swego działania nie potrzebuje żadnej energii elektrycznej. Idealne rozwiązanie do miejsc, gdzie nie jest doprowadzona elektryczność.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jaką LED taśmę wybrać do kuchni? Oświetlenie kuchenne
Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni? Salon i sypialnia

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i