ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie lampy zewnętrzne LED wybrać? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie lampy zewnętrzne LED wybrać?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Większość osób w dniach kiedy mamy styczność z dużą ilością słońca decyduje się jedynie na montaż światła przy drzwiach wejściowych. Jednak dobrze dobrane i wykonane oświetlenie na zewnątrz da nam ciekawy, nie do podrobienia efekt, który sprawi, że wieczorne posiedzenia będą jeszcze bardziej klimatyczne. Jak rozmieścić oświetlenie zewnętrzne domu, by było funkcjonalne i dekoracyjne? Podpowiadamy!

Wybór zewnętrznych lamp LED

Oświetlenie w domu w szczególności zimą to mega ważny aspekt. Niestety jednak ludzie w okresie wiosenno-jesiennym podchodzą do tego tematu lekceważąco uważając, że mają czas na wymianę żarówek lub montaż nowej instalacji świetlnej.

Oświetlenie zewnętrzne domu – jakie pełni funkcje?

Po przemyśleniach można dojść do wniosku, że lampy zewnętrzne LED do niczego nam się nie przydadzą. Każdy przecież w domu ma urządzenie z lampką lub samą latarkę. Jednak człowiek ma tylko dwie ręce, które mogą być potrzebne do wykonania danej czynności, przez co trzymanie dodatkowego światła jest niemożliwe. Nie jest to jednak jeden powód, dla którego warto zaopatrzyć się w oświetlenie ogrodowe.


Jak oświetlić dom z zewnątrz?

Ułatwienie poruszania się – szukanie czegoś po wyjściu z auta lub z domu np. klucza w celu zamknięcia furtki może być nie lada wyzwaniem w szczególności, gdy w ręku mamy siatki z zakupami. Warto więc zainwestować w oświetlenie przy bramie wjazdowej oraz garażowej.  

Poczucie bezpieczeństwa – w momencie kiedy mamy dobrze oświetlony ogród to będziemy widzieć moment gdy ktoś wchodzi na naszą posesję.

Korzystny efekt estetyczny – oświetlenie zewnętrzne LED przy takich elementach jak ścieżka, rośliny, altanka jeśli taką mamy w ogrodzie sprawia, że całość po zmroku wygląda wspaniale.  

Oświetlenie zewnętrzne domu LED – o czym pamiętać przy jego planowaniu?

Projekt powinien być wykonany przez wykwalifikowanego projektanta, a montaż natomiast przez specjalistyczną firmę. Jeśli jednak idziemy w oszczędność to powinniśmy zwrócić uwagę Jeśli jednak chcesz samodzielnie dobrać podstawowe lampy do ogrodu i budynku, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii.

Podstawowe oświetlenie, jakie powinno znajdować się w naszym ogrodzie to lampy umiejscowione w miejscach takich jak: drzwi wejściowe, schody, furtka, brama wjazdowa.  

Należy postawić na jak najlepszą klasę szczelności - każda lampa ma na swojej obudowie oznaczenie poziomu szczelności. Jest to nic innego jak ochrona przed działaniem ciał stałych. Mogą to być np. drobinki pyłu i kurzu) oraz płyny (np. strumień lub kropelki wody).

Warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne, które reaguje na ruch takie jak lampy zewnętrzne led z czujnikiem ruchu - w ten sposób nie dojdzie do sytuacji, w której zapomnimy wyłączyć światło.

Jakie lampy LED na zewnątrz?

Oświetlenie LED zewnętrzne do ogrodu musi mieć odpowiednią barwę - najczęściej kolor oświetlenia dobierany jest w zależności od elewacji, jaką ma dom na zewnątrz w ten sposób, aby całość ze sobą współgrała. Od pewnego czasu została przyjęta zasada, że nowoczesne budynki oświetlone są jasnym, niebieskim światłem, a zabytki ciepłym, ciemnym światłem o żółtawym zabarwieniu.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i