ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Plafony i ich zastosowanie | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Plafony i ich zastosowanie

Oświetlenie wewnętrzne

Marcin

Plafony nie są przeznaczone tylko do zwykłego oświetlenia danego pomieszczenia. Jeżeli plafon zostanie dokładnie i starannie umieszczony, potrafi rozpromienić i podkreślić charakter pokoju. Kreatywne wykorzystanie lamp sufitowych wyczaruje poczucie luksusowej przestrzeni, praktycznie w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Plafony do sypialni i salonu

Przestrzeni przeznaczonej do relaksu i odpoczynku nie trzeba już oświetlać lampką umieszczoną na nocnym stoliku. Odpowiednio rozmieszczone lampy sufitowe skierowane na ulubiony obraz lub kolekcję zdjęć na ścianie sypialni tworzą poczucie małej, osobistej galerii. Również przeglądając ubrania w szafie, z pewnością docenisz intensywne światło. Oświetlona szafa codziennie rano ułatwi wybór ubrań. W salonie zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, w związku z tym otaczamy się ulubionymi przedmiotami dekoracyjnymi. Twoje obrazy, rzeźby lub charakterystyczny mebel zasługują na to, aby zostały dodatkowo oświetlone. Odpowiednio skierowane oświetlenia LED lub plafonu punktowego nada danemu elementowi ozdobnemu nowy wymiar. Nie zapominaj o biblioteczce, jeśli grzbiety książek zostaną odpowiednio oświetlone, łatwiej znajdziesz pożądany tytuł na półce.
 
 
 
Podhledová svítidla v obývákupodhledové osvětlení v ložnici
 

Kuchnia również zasługuje na plafony oświetleniowe

Ze wszystkich pomieszczeń w domu, właśnie kuchnia to miejscem gdzie niezbędne jest wystarczająco intensywne oświetlenie. Oświetlenie z osłoną, lampy wiszące lub żyrandole nie nadają się do kuchni ze względu na aspekt konserwacyjny. Wpuszczone oprawy punktowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bez kurzu i tłuszczu. Zapewniają idealnie oświetloną przestrzeń, która jest niezbędna podczas gotowania. Również blat kuchenny lub stół w blasku światła zapewni o wiele lepsze wrażenie estetyczne przygotowanych posiłków. Jemy głównie oczami. 
 
podhledová svítidla do kuchyně

Do łazienki plafony oświetleniowe z odpowiednim stopniem ochrony IP 

Plafony punktowe mogą znaleźć zastosowanie także w łazience, WC i pralni, a więc w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Tutaj konieczne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia, aby jego zastosowanie było bezpieczne. Każda oprawa oznaczona jest tzw. kodem IP, co oznacza stopień odporności urządzenia na przenikanie wody. Określany jest w formie kodu „IP“ o następujących po sobie dwóch cyfrach. Pierwsza cyfra oznacza ochronę przed przypadkowym dotknięciem i przed wnikaniem ciał obcych, druga cyfra oznacza stopień ochrony przed wnikaniem wody. Do stosowania w łazience należy użyć oświetlenia o odpowiedniej ochronie IP. W łazience możemy zdefiniować w sumie 4 strefy oznaczone 0 – 3. Strefa z oznaczeniem 0 znajduje się wewnątrz wanny lub prysznica i nie jest możliwe, aby tutaj umieścić źródło światła. W strefie 1, czyli bezpośrednio nad wanną można użyć oświetlenia o niskim napięciu zasilania - oświetlenie 12V. Do strefy 2 należą oprawy z oznaczeniem IP 44, w strefie 3, która jest najdalej oddalona od źródła wody może być używane oświetlenie z kodem IP 21
 
podhledová svítidla do koupelny
 
 
Na naszej stronie internetowej liderlamp.pl można znaleźć szeroką gamę uchwytów sufitowych w osobnej sekcji, w zakładce oferty po lewej stronie. Sekcja nosi oznaczenie „Plafony“ i jest logicznie rozdzielona na trzy kategorie – Lampy plafonowe 12V, Lampy plafonowe 230V oraz oświetlenie plafonowe LED. Dla każdego rodzaju oświetlenia można uzyskać kompletną specyfikację techniczną, w tym informacje o przydatności umieszczenia w łazience. Oświetl każde miejsce w domu i nie wahaj się zamienić ciemnych kątów na piękne, jasne przestrzenie, gdzie można poczuć się bardziej komfortowo. To wszystko potrafi uczynić oświetlenie plafonowe.
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i