ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Oświetlenie basenu | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Oświetlenie basenu

Zewnętrzne oświetlenie domu

Marcin

Oświetlenie basenu jest kluczową sprawą – musi być odpowiednio wyważone. Wszystko zależy od miejsca, w którym chcemy zamontować instalację oświetleniową. Duża pływalnia sportowa będzie wymagała innego, na pewno ostrzejszego światła, niż małe, przytulne, wypoczynkowe i rekreacyjne spa. Podświetlane dno i oświetlone ściany basenu sprawdzą się w małych obiektach. Do wyboru mamy wiele opcji, które pomogą uzyskać wymarzony efekt, nie tylko funkcjonalny, ale i wizualny.

Przyjrzyjmy się koncepcjom, możliwościom i typom lamp, które uczynią nasz basen miejscem wyjątkowym.

Halogeny, ledy, a może diody? 

W wyborze lamp powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością i funkcjonalnością, które zapewnią wybrane przez nas modele.

Warto zastosować oświetlenie, które dodatkowo podkreśli walory estetyczne obiektu.

Światło, które będzie wydobywało się spod wody, nie może być zbyt silne, ani zbyt słabe. W pierwszym wypadku może razić oczy osób, które pływają w basenie, uniemożliwiając im przyjemność korzystania z obiektu, drugi wariant nie pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Podczas instalacji lamp LED w ścianach lub na dnie basenu, zwróćmy uwagę aby posiadały odpowiednią szczelność, która zapobiegnie problemom technicznym, takim jak zwarcie.

 

Bez względu na źródło światła należy szczególną uwagę zwrócić na stopień szczelności oprawy na poziomie IP68 oraz ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi IK10.
Warto pamiętać o tym, że standardowe oznaczenie IP68 odpowiada na zachowanie wskazanych parametrów dla opraw zanudzonych maksymalnie na głębokości 1 m! W przypadku głębszych niecek należy wybrać oprawy z dodatkowym parametrem określającym głębokość zanurzenia np. IP68-3 (głębokość 3 m).

 
 

Ponadto, należy pamiętać o regularnej konserwacji uszczelek oprawy oświetleniowej, które nie tylko wpływają na bezpieczeństwo osób znajdujących się w basenie, ale także zabezpieczają system transformatorów przed zalaniem.

 
 

Z uwagi na charakter oraz miejsce montażu, źródła mogą być zasilane maksymalnie napięciem o wartości 24V, lecz w praktyce najczęściej stosuje się oświetlenie zasilane napięciem 12V. Zdarzają się również systemy LED zasilane stałopradowo, lecz w tych przypadkach zasilacze muszą być z oznaczeniem SAFE, tzn. że przy zachowaniu odpowiedniej stabilizacji prądu (najczęściej 350mA), napięcie generowane przez taki zasilacz nie może przekroczyć 24V. Co do montażu opraw oświetleniowych, powinny one zostać umieszczone w takich miejscach, aby nie tylko dostęp do nich był bezpieczny, ale również wymiana i konserwacja nie narażały nas na dodatkowe wydatki.

 

Znaczenie wpływu otoczenia na dobre samopoczucie i efektywność w codziennej pracy jest bardzo istotne, dlatego ważne jest by jednocześnie zgrać światło, dźwięki i kolory.

  • barwa żółta wzmacnia i pobudza umysł do działania,
  • barwa czerwona pobudza, niweluje stan melancholii, aktywuje do działania,
  • barwa niebieska z uwagi na chłodny charakter koi zmysły, a także pobudza myślenie kreatywne,
  • barwa zielona poprawia percepcję, uspokaja, poprawia koncentrację,
  • barwa biała to najbardziej neutralna barwa emitowana przez źródło, pozwala na uspokojenie oraz harmonizację całego organizmu

Najpopularniejsza i najbardziej wydajna metoda oświetlenia basenu to zastosowanie lamp LED. Przy użyciu tego rodzaju lamp istnieje możliwość oświetlania basenu światłem białym lub kolorowym (LED RGB). Białe światło daje efekt nowoczesności, a decydując się na lampy typu RGB mamy bogaty wachlarz kolorów, który pobudzi fantazję u każdego użytkownika.

 

 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i