ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Czym jest oświetlenie ambientowe? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Czym jest oświetlenie ambientowe?

Oświetlenie LED

Marcin

Może słyszałeś już o oświetleniu ambientowym, ale nadal nie do końca rozumiesz co nim dokładnie jest. Poniżej wytłumaczymy to bardziej szczegółowo.

Nazwa skrywa w sobie nowoczesne oświetlenie przy pomocy taśm LED. Ostatnio tego typu oświetlenie jest bardzo popularne ze względu na atrakcyjny design, który sprawia, że Twoje wnętrze zmieni styl. Dodatkowo powyższy rodzaj oświetlenia jest niezwykle funkcjonalny. Zapewne często słyszysz o negatywnych konsekwencjach dla oczu podczas korzystania z monitora i telewizora w całkowitej ciemności. Ale w jaki sposób można temu zaradzić? Najprostszym sposobem jest w ogóle nie włączać telewizora ani komputera, jednak rozwiązanie to w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe. Możemy włączyć centralne oświetlenie (lampę sufitową, żyrandol).Wpłynie to jednak niekorzystnie na wrażenia podczas oglądania filmów. W związku z tym, istnieje druga opcja – użycie wspomnianego już oświetlenia ambientowego.
 
W jaki sposób oświetlenie ambientowe chroni twoje oczy?
 
 Taśmy LED mocowane są wokół telewizora lub monitora i zmniejszają obciążenie dla oczu, ponieważ tworzą efekt świetlny, który obejmuje również inne części w nieoświetlonym pomieszczeniu. Źrenice nie muszą być dostosowane do mikro poziomu podczas oglądania w całkowitej ciemności, są zmuszone do ponownego skupienia i częstszego mrugania, co zapobiega ich wysuszaniu i szybkiemu zmęczeniu. Taśmy LED są wytwarzane w różnych kolorach. Jeśli zdecydujesz się na czysty biały, uzyskujesz przyciemnione oświetlenie i ustawiasz według potrzeb odpowiednie natężenie światła. W ten sposób uzyskasz
przyjemne, kameralne oświetlenie na wieczorne chwile relaksu. Można również kupić sterownik RGB, gdzie istnieje możliwość wyboru koloru w zależności od nastroju. Twoje wnętrze może rozświetlać każdego wieczoru inna barwa. Instalacja takiego oświetlenia jest bardzo prosta; taśmy są elastyczne i zazwyczaj samoprzylepne, mogą być instalowane w miejscach, do których nie ma możliwości przymocowania innego rodzaju oświetlenia.
 
 
 
Ambientní osvětlení počítače
 
 
Co je ambientní osvětlení?

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i