ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Zestawienie typów gniazd w innych krajach | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Zestawienie typów gniazd w innych krajach

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Wybierasz się na wakacje do obcego kraju? Są pewne rzeczy, w innych krajach europejskich lub poza Europą, które mogą Cię zaskoczyć. Czy wiesz, że w niektórych krajach istnieją różne rodzaje gniazd?

Jakie są rodzaje gniazd?

Jeśli zdecydowałeś się wyjechać na wakacje lub w podróż służbową, nie możesz zapomnieć o niezbędnym sprzęcie. Na przykład, możliwość podłączenia laptopa lub ładowarki w hotelu to standard, na który po prostu liczysz. Ale zanim wybierzesz się do niektórych krajów, powinieneś poszukać informacji, na przykład, czy są tam klasyczne gniazdka, których używasz na co dzień lub czy potrzebujesz adaptera, aby bez problemu podłączyć do sieci wszystkie swoje urządzenia. 

Wśród najczęściej spotykanych typów gniazd, które można spotkać np. w bardzo popularnych miejscowościach wakacyjnych, takich jak Chorwacja, Hiszpania czy Grecja, są gniazda typu E, F i C.Gniazdo typu E

W Polsce najczęściej mamy gniazda jednofazowe o napięciu 230 V. To klasyczne gniazdo, w którym w górnej części znajdziemy lewe i prawe zagłębienie oraz bolec uziemiający. Ten typ gniazda można również nazwać gniazdem francuskim. Tego typu gniazdo możemy spotkać w Czechach, Francji, Belgii, czy na Słowacji. Jeśli planujesz wyjazd do tych krajów, nie musisz się martwić. Tutaj nie potrzebujesz żadnej redukcji.Gniazdo typu F

Innym bardzo znanym gniazdem jest gniazdo typu F. Znane jest pod nazwą niemieckie gniazdo lub Schuko. Gniazdo to nie ma bolca uziemiającego, zamiast tego są dwie listwy uziemiające na górze i na dole. Gniazdo to jest używane w Niemczech, ale także w niektórych częściach Afryki i Azji. W tym przypadku musisz znaleźć informacje o gnieździe i kupić adapter.


Gniazdo typu C

To gniazdo jest znane jako wtyczka Euro. Stosuje się je do urządzeń, które mają podwójną izolację i nie wymagają przewodu uziemiającego. Ten typ gniazda jest kompatybilny z gniazdami typu E i F.


Inne rodzaje gniazd

Poprzednie 3 rodzaje gniazd są najczęściej spotykane za granicą. Istnieją jednak inne, nietradycyjne gniazda, na które możesz również natknąć się podczas podróży.

Gniazdo typu J

To gniazdo można spotkać w Szwajcarii. Jest podobne do gniazda typu C. Jest jednak jedna istotna różnica. Posiada 3 piny. Środkowy jest podłączony do przewodu uziemiającego.


Gniazdo typu L

Jeśli wybierasz się do Włoch, możesz napotkać różne rodzaje gniazd. To zależy od konkretnego miejsca. Możesz spotkać m.in. gniazda typu C lub F. Istnieje jednak również inny typ, który nie jest tak powszechny. Jest to gniazdo typu L. Posiada trzy piny w jednym rzędzie. Może występować w dwóch wersjach.Gniazdo typu K

Dania to zdecydowanie piękny kraj, który warto odwiedzić. Jednak i tutaj można spotkać inne gniazda niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. W Danii używane jest gniazdo typu K. Posiada trzy piny. Dwie z nich są okrągłe, a jedna półokrągła. Gniazda te są kompatybilne z gniazdami typu C.Gniazdo typu G

Znane jest również gniazdo typu G.Można je spotkać w Wielkiej Brytanii, dla której jest typowe. Ma prostokątny przekrój i trzy kołki. Jest to tzw. brytyjski standard BS 1363. Jednak Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym te gniazda są używane. Znajdziemy je również na Seszelach, Malediwach i innych popularnych destynacjach.


Gniazda typu A i B

Jeśli wybierasz się do Japonii lub USA powinieneś być ostrożny. Tutaj, sieć elektryczna zbudowana jest zupełnie inaczej niż w krajach europejskich. Normalne napięcie w USA to nie 230 V, jak przywykliśmy, ale 110 do 120 V. Jeśli więc Twoje urządzenia nie są przystosowane do tego typu napięcia, możesz mieć problem. W przypadku większości urządzeń, takich jak ładowarki czy laptopy, wszystko powinno być w porządku. Jednak w przypadku innyc sprzętów powinieneś to sprawdzić.W niektórych krajach, takich jak Tajlandia, która jest również popularnym kierunkiem wakacyjnym, możemy natknąć się na różnego rodzaju gniazdka. Dlatego zawsze należy wcześniej dowiedzieć się, które z nich znajdziesz w swoim hotelu.

W zależności od miejsca, które odwiedzisz, być może będziesz musiał zaopatrzyć się w odpowiedni adapter. Jednak niektóre adaptery często nie są dostępne w zwykłych sklepach. Dlatego z wyprzedzeniem sprawdź, jakie gniazda używane sa w miejscu, do którego się wybierasz, aby mów je zamówić i otrzymać na czas.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i