ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Oświetlenie solarne | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Oświetlenie solarne

Zewnętrzne oświetlenie domu

Marcin

Jeśli szukasz solidnego, ale funkcjonalnego oświetlenia do swojego wnętrza oraz na zewnątrz, a Twoim wymogiem jest inwestowanie tylko w zakup oświetlenia, a nie w koszty eksploatacji - wypróbuj oświetlenie solarne.

Jakie są zalety lamp solarnych

Zaletą oświetlenia solarnego jest to, że nie trzeba przejmować się ładowaniem i instalacją okablowania. Szczególnie zainteresowani nim będą właściciele ogrodów, gdzie nie ma dostępu do prądu, a rodzice i właściciele zwierząt docenią bezpieczeństwo niskiego napięcia 12V. Oświetlenie solarne nie oślepia, więc przyjemnie się na nie patrzy, charakteryzuje się długą żywotnością, łatwą instalacją i uruchamianiem oraz niskimi kosztami utrzymania i eksploatacji. Lampy solarne są również bardzo przyjazne dla środowiska.


Z czego się składają i jak działają

Jest to złożone urządzenie elektroniczne w którym głównymi elementami są panel solarny, akumulator, czujnik ściemniania, diody LED, czujniki ruchu i sama konstrukcja oprawy. Poszczególne elementy oświetlenia mają swój własny panel solarny, który pobiera energię słoneczną przez cały dzień, a następnie zamienia ją na energię elektryczną i z dużą wydajnością gromadzi w akumulatorach. Po zmroku zapala się światło.


 

Technologia solarna i LED

Postęp tchnologiczny jest coraz większy. To samo z lampami solarnymi. W starszych typach spotkasz się z reakcją na natężenie światła, gdy lampa włącza się lub wyłącza w odpowiedzi na ilość światła. Bardziej zaawansowane mają też czujnik wykrywający ruch. Możesz go umieścić na przykład przy drzwiach wejściowych. W dzisiejszych czasach jest to najnowocześniejsza i najbardziej wydajna technologia oświetlenia LED z czujnikiem ruchu, która oszczędza energię. Kąt detekcji może wynosić do 140 °, a gdy opuścisz ten obszar, światła ponownie się wyłączą. Oświetlenie to posiada również wyłącznik zmierzchowy, czyli światło z czujnikiem ściemniania. Gdy tylko się ściemni, automatycznie zapala się i samoczynnie wyłącza o świcie. Ponadto możemy mieć lampy solarne z oddzielnym modułem solarnym, co również ma wiele zalet.Najlepsze umiejscowienie i trwałość oświetlenia

Najlepsze miejsce jest tam, gdzie promienie słoneczne padają tak długo, jak to możliwe. Dzisiejsze lampy solarne mają mocną baterię, więc zachmurzone niebo nie stanowi problemu. Do ładowania panelu solarnego nie potrzebujesz bezpośredniego światła słonecznego. Mogą świecić przez około 6-8 godzin. Zależy to od warunków słonecznych, zastosowanego źródła LED i akumulatora.

Jak to działa w praktyce?

Oświetlenie solarneniestety nie ma takiej samej wydajności jak inne światła. Stosuje się je głównie jako oświetlenie dodatkowe lub dekoracyjne. Idealnie sprawdzają się jako lampy orientacyjne w ciemności. Dzięki większej liczbie diod LED o wysokiej jasności możliwe jest osiągnięcie lepszej jasności w oświetleniu solarnym, a tym samym oświetlenie większej przestrzeni. Doskonale sprawdzają się jako oświetlenie chodników, podjazdów, basenów, do drzwi wejściowych, do oświetlania numerów domów itp.Oferujemy klasyczne lampy z bolcem uziemiającym, wiszące lampy solarne, lampy podłogowe lub masztowe, kinkiety i reflektory. Oświetlenie solarne o różnych wzorach doskonale podkreśli Twoje otoczenie, ale może być również ozdobą w ciągu dnia, gdy nie będzie świecić. W ogrodzie można umieścić wiele ciekawych elementów z różnymi motywami, które sprawią radość Tobie i Twoim dzieciom. Znajdziesz różne postaci, zwierzęta lub kolorowe elementy.

Dla bardziej wymagających mamy specjalne reflektory naścienne LED z czujnikiem solarnym, które najlepiej umieścić na ścianach ogrodów lub ścianach zewnętrznych, oraz reflektory słupkowe LED z czujnikiem solarnym, które świetnie sprawdzą się na podjeździe, tarasie, ale także w ogrodzie. Możesz także kupić specjalne podwodne reflektory, które możesz użyć do aranżacji basenu, stawu lub wodospadu.


Uruchomienie

Do oświetlenia 12 V, potrzebny jest transformator do oświetlenia niskonapięciowego (konwerter AC/DC 230/12V). Możesz go kupić z lampką lub osobno. Ładowanie jest również możliwe za pomocą akumulatora 12V, gdzie nie jest potrzebny falownik i można go ładować za pomocą panelu słonecznego.

Słońce i jego promieniowanie są niewyczerpanymi źródłami energii i nic Cię nie kosztują. Więc jeśli chcesz skorzystać z naturalnej energii, słońce jest dla Ciebie najlepsze. Używając go nie zaszkodzisz środowisku, wszystko jest bezpieczne i nie wydasz korony! Ponadto, jeśli potrzebujesz tylko światła, które nie oślepia, ale także ze względów estetycznych, światło słoneczne jest właściwe.


 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i