ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecięcego? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecięcego?

Oświetlenie dziecięcego pokoju
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Podczas zakupu oświetlenie dziecięcego pamiętaj nie tylko o ładnym wyglądzie, ale również o bezpieczeństwie i funkcjyności.

Wybór oświetlenia dziecięcego z pewnością nie można lekceważyć. Dziecko spędza dużo czasu w pokoju dziecięcym, później się w nim uczy, więc jest potrzeba, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone. Uważaj jednak, aby najmniejsze dzieci nie patrzyły bezpośrednio do światła. Drugim ważnym warunkiem oświetlenia jest bezpieczeństwo, każdy rodzic już pewnie dobrze wie, jakie dzieci potrafią być odkrywcami.

Żyrandole z ciekawym kształtem i kolorami

Podobnie jak w przypadku innych opraw, również podczas wyboru oświetlenia dziecięcego nie zapomnij o rozmiarach pomieszczenia, ilości i rozmieszczeniu okien i kolorze ścian, mebli i dywanów. Ponieważ pokój dziecięcy nie służy tylko jako sypialnia, ale jest również miejscem zabaw, następnie miejscem do uczenia, jedno oświetlenie jest za mało. Podstawę tworzy centralne oświetlenie. Jeśli masz niższy sufit wybierz natynkowe oświetlenie sufitowe, jeśli wyższy to wybierz żyrandol. Tak czy inaczej, możesz wybierać spośród niewiarygodnie szerokiej oferty kształtów, rozmiarów, od prostych plafonów z obrazkami, przez oświetlenie punktowe w kształcie piłek nożnych po żyrandole w kształcie samolota. Zawsze preferuj rozproszone światło.
 
Kupując lampy dla dzieci musisz kupić również źródła światła, które do nich zamontujesz. Pamiętaj, że pokój dziecięcy jest pełny kolorów, które zmieniają się pod wpływem różnego typu żarówek. Ciepłe kolory podkreśli klasyczna żarówka, zimne świetlówka. Najmniejsze zniekształcenia od oryginału jest u klasycznych i halogenowych żarówek, które są jednak bardzo energochłonne. Ostatnio są bardzo popularne LED żarówki, które są bardzo ekonomiczne a jednocześnie mogą świecić różnymi kolorami. 

Lampka dla dzieci musi być wszechstronna

Kinkiet doskonale nadaje się do miejsca dla spania, intensywność świecenia żarówki wybieraj według wieku dziecka. W przypadku małego dziecka wystarczy mniej intensywne światło, dziecko może zasypiać a ty możesz wymienić mu pieluchy. Obok łożka można również umieścić oświetlenie do kontaktu. Oświetlenie to zawiera czujnik ruchu, który automatycznie zapala światło a po czasie samo gaśnie. Ponadto jest przenośne i świetnie mieści się w dłoni dziecka. Niektóre lampki orientacyjne mogą świecić całą noc, więc dziecko nie musi bać się całkowitej ciemności.
 


Aranżując pokój dla ucznia, należy uważnie wybierać oświetlenie biurka. Podczas pisania jest zalecane natężenie światła 500 luks. Lampy stołowe są bardzo odpowiednie, ponieważ je można po stole dowolnie przesuwać i mienić natężenie światła. Idealne jest kiedy ma lampka przegub, więc dziecko może bardzo prosto ustawić kierunek świecenia. Aby uniknąć cieniu rzucanego na stół kiedy dziecko pisze lub czyta, praworzęczny powinien mieć lampkę po lewej stronie a leworęczny po prawiej stronie stołu. Światło powinno oświetlać obszar z wysokości około 30 cm (w zależności od wzrostu dziecka) a kąt padania powinienen wynosić do 60 do 70 stopni. Aby lampka nie oślepiała, oprawa musi mieć nieprzeźroczysty klosz i żadna żarówka nie może z niej wystawać. Pamiętaj również, że lampa musi stać na twardej i poziomej powierzchni, aby nie spadła. Podzcas pracy przy stole jest dobre mieć włączone inne światło, aby podczas odwracania wzroku od lampy w kierunku pokoju nie było ostrego przejścia, które męczy oczu. Do pokoja dziecięcego nie są polecane lampy podłogowe lub inne oświetlenia z długim kablem.
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i