ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jaką taśmę LED wybrać do kuchni? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jaką taśmę LED wybrać do kuchni?

Oświetlenie kuchenne
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Taśmy LED nie bez powodu stały się tak popularnym rozwiązaniem we współczesnych kuchniach. Taśma LED do kuchni to rozwiązanie estetyczne, praktyczne, energooszczędne, przyjazne dla środowiska, a przy tym stosunkowo niedrogie. Właściwie dobra taśma LED do kuchni potrafi całkowicie odmienić charakter i funkcjonalność wnętrza, a do tego znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Pewnie zastanawiasz się jaką taśmę LED wybrać, jaka taśma LED do kuchni będzie idealna do twojego wnętrza. Poniżej znajdziesz garść informacji!

Jaką taśmę LED wybrać do kuchni?

Na rynku znajdziesz zróżnicowany wybór taśm LED do kuchni. Taśmy różnią się od siebie temperaturą barwową emitowanego światła, mocą, klasą szczelności czy szacowaną żywotnością, a to tylko niektóre z kryteriów.

Temperatura barwowa światła wskazuje, czy mamy do czynienia z ciepłym, neutralnym, czy chłodnym oświetleniem. Im wyższa wartość, tym światło robi się chłodniejsze, im niższa - cieplejsze. W granicach 3300-5000K znajduje się zaś oświetlenie neutralne - najbardziej zbliżone do dziennego.

Dostępne są także taśmy LED do kuchni emitujące światło w konkretnym kolorze i takie, które umożliwiają zmiany koloru emitowanego światła.

Zastanawiając się jaką taśmę LED wybrać, weź pod uwagę również klasę szczelności IP, odpowiadającą za bezpieczeństwo i prawidłowe działanie oświetlenia LED w kuchni.


Jaka taśma LED będzie odpowiednia do twojej kuchni?

Aby wybrać odpowiednią taśmę LED do kuchni, musisz określić jakie zadanie oświetlenie LED ma spełnić w twoich wnętrzach. Zależy ci wyłącznie na funkcjonalnym oświetleniu blatów, czy może także na nadaniu kuchni charakteru?

Jeśli celem jest przede wszystkim funkcjonalność, postaw na oświetlenie blatów, montując taśmy LED pod wiszącymi szafkami. Do kuchni pod szafki odpowiednie są taśmy LED o dużej mocy i neutralnej temperaturze barwowej, które równomiernie oświetlą przestrzeń roboczą i oddadzą naturalne kolory przygotowywanych potraw.

Jeśli zależy Ci na nadaniu kuchni odpowiedniego klimatu, możesz zdecydować się na ciepłą lub chłodną temperaturę barwową, a także zdecydować się na dodatkowe oświetlenie w kolorze. Taśmy LED do kuchni pełniące rolę oświetlenia dekoracyjnego nie muszą mieć tak dużej mocy jak oświetlenie funkcyjne.

W tak oświetlonej kuchni gotowanie bez górnego oświetlenia możliwe jest nawet po zmroku. Z tego powodu taśmy LED do kuchni to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na światło LED o ciepłej temperaturze barwowej, światło będzie sprzyjać wyciszeniu i relaksowi.

Czy taśma LED do kuchni nadaje się tylko pod szafki? Oczywiście, że nie! Jeśli w niektórych kątach twojej kuchni oświetlenie jest niewystarczające, taśmy LED będą praktycznym rozwiązaniem. Dotyczy to również przestrzeni wewnątrz szafek i szuflad. Taśmami LED do kuchni możesz podświetlić również gzymsy, cokoły i podwieszany sufit, a nawet zamontować oświetlenie nad przestrzenią jadalną.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i