ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak zamontować żyrandol? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak zamontować żyrandol?

Mogło Państwa zainteresować
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Żyrandol jest niezbędny w każdym domu, jest to najważniejsze źródło światła. Dzięki niemu można spokojnie czytać, pisać, pracować czy też odpoczywać. Żyrandol instaluje się zawsze na początku zamieszkania lub wymienia się go na nowy wtedy, gdy jest taka potrzeba. Jak zamontować żyrandol? Jest to bardzo łatwe, ale warto zadbać o własne bezpieczeństwo podczas takiego działania. Montaż żyrandolu do sufitu nie jest trudny - sprawdź sam!

Od czego należy zacząć montaż żyrandolu?

Montaż żyrandolu należy zacząć od wyłączenia bezpieczników. Żyrandol obecnie nie jest ciężką lampą, lecz może być lekkim elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Żyrandol do pokoju jest potrzebny dla zapewnienia wygody korzystania z takiego miejsca oraz przyczynia się do spokojnego mieszkania.


pojistky

Jaki może być żyrandol?

Żyrandol do salonu może być duży lub mały, ale obecnie najmodniejsze są nowoczesne plafony, proste, ale bardzo efektowne, mające 3-4 lampki oświetlające dobrze całą przestrzeń.

Montaż żyrandolu - o czym należy pamiętać podczas montażu żyrandola?

W miejscu powieszenia żyrandola powinny być przewody. Zazwyczaj są trzy takie przewody. Czarny i brązowy są przewodami fazowymi, a niebieski jest neutralny, nieraz może też być żyła ochronna oznaczona kolorami żółtym oraz zielonym.

Kabelki podłącza się do kostki, która ma żyrandol. Brązowy kabel wraz z czarnym trafiają do jednego otworu. Nowe żyrandole są dobrze opisane, więc nawet laik podłączy taki żyrandol szybko oraz bez problemów.

Niektóre żyrandole wieszane są na haku, ale inne przytwierdza się do sufitu za pomocą wkrętów - na przykład dzieje się tak w przypadku plafonów, które są przytwierdzone do sufitu, a nie zwieszają się całe, ewentualnie ich elementy wiszą luźno w powietrzu.Jak zamontować żyrandol do sufitu?

Ważne jest, aby podczas wiercenia otworów w suficie nie natrafić na przewody i ich nie uszkodzić. Ostrożność zatem jest wskazana. Gdy żyrandol już jest zawieszony to można ulokować w nim żarówki i włączyć bezpieczniki.

Czas na próbę generalną żyrandola, czyli sprawdzenie sposobu jego działania. Jest to bardzo konieczna operacja.

Jeśli światło się nie pojawi to oznaczać będzie nieprawidłowe podłączenie przewodów. Konieczna będzie poprawa całej operacji.


null

Lista przedmiotów potrzebna do zamontowania żyrandolu:

Przedmiot:
Przedmiot niezbędny do zamontowania żyrandolu:
drabinka
próbnik napięciaX
śrubokrętX
ołówek
wiertarkaX
taśma izolacyjnaX
kombinerkiX
nożyk do zdjęcia izolacji z przewodówX


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i