ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak mocna żarówka jest potrzebna? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak mocna żarówka jest potrzebna?

Źródła światła
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Często podczas zakupu żarówek nie zwracamy uwagi na większość jej parametrów, ewentualnie na moc i kupujemy pierwszą lepszą z brzegu z dobrą ceną. To wielki błąd. Różne modele są przeznaczone do konkretnych pomieszczeń i w różnym celu. Odpowiednie światło stworzy atmosferę, pozwoli oczom odpocząć, w pomieszczeniu będzie klimatycznie i dodatkowo zaoszczędzimy pieniądze.

Jak dobrać moc żarówki do pomieszczenia?

Pomieszczenia w każdym mieszkaniu czy domu, które są w jasnych kolorach, dobrze doświetlone światłem naturalnym oraz bez dużych ciemnych elementów nie potrzebują żarówki o bardzo dużej mocy. Jeżeli jest odwrotnie to będziemy potrzebować dosyć mocnej żarówki. 


Jak dobrać moc żarówki do wielkości pomieszczenia?

Jeśli chcesz dobrać odpowiednie oświetlenie do wielkości pomieszczenia, powinieneś się kierować kilkoma krótkimi zasadami:

PomieszczenieMoc żarówki
6m2bardzo jasne światło żarówka 150 W, a światło nastrojowe 60 W
10m2jasne światło żarówka 175 W
20m2bardzo jasne światło żarówka 400 W, a nastrojowe 200 W
30m2bardzo jasne światło żarówka 700 W, jasne światło 490 W, a nastrojowe 280 W

Jak wybrać żarówkę LED do kuchni i łazienki?

Zarówno do kuchni jak i łazienki polecane są żarówki halogenowe, ponieważ ciągle w tych pomieszczeniach zapalamy i gasimy światło. Do kuchni zaleca się żarówkę o mocy 40-60 W. Jeśli chcemy optycznie powiększyć kuchnie to światło powinno być intensywniejsze. Do łazienki moc żarówki taka sama jak do kuchni i warto dodatkowo zastosować oświetlenie punktowe

Jak dobrać moc żarówki LED do salonu i sypialni?

Główne światło w salonie powinno mieć moc 60-75 W. Jeśli posiadamy lampę np. przy fotelu do czytania to wtedy zastosujmy moc żarówki 40 W. 

W sypialni ważna jest atmosfera i intymność. Lampki nocne powinny dawać kojące światło, które robi przytulną atmosferę, dlatego też należy zastosować moc żarówki 10-20 W.

Na atmosferę w pomieszczeniu wpływa nie tylko moc żarówki, ale również barwa. W pokojach oraz sypialniach zależy nam na przytulnej atmosferze, więc warto wybrać żarówki o ciepłej barwie, natomiast w pomieszczeniach biurowych i do różnych prac zaleca się barwę chłodną.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i