ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Montaż i zastosowanie taśm LED | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Montaż i zastosowanie taśm LED

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Taśmy LED coraz częściej wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Taśma LED na ścianie za telewizorem to pomysł na oryginalnie podświetlone miejsce w salonie, a taśma na suficie śmiało może zastąpić główne oświetlenie. Taśmy coraz częściej montowane są także w kuchni czy w łazience. Pomysłów i opcji jest naprawdę wiele. Swoją popularność taśmy zawdzięczają różnorodności barw i rodzajów, dzięki czemu coraz chętniej montujemy je jako główną formę oświetlenia wnętrz. Taśma LED jest niezwykle łatwa w montażu, dzięki czemu nawet największy amator da sobie z nią radę. Na rynku, tak jak wspomniano, dostępnych jest kilka rodzajów taśm: białe (o różnych barwach) oraz RGB, czyli wielokolorowe taśmy.

Jak zamontować taśmę LED?

Montaż taśm LED to zadanie, któremu sprosta każdy amator. W poniższym artykule dowiesz się, jak je prawidłowo zamontować oraz jakie elementy będą niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Montaż taśmy LED może odbyć się na dwa sposoby:

  • można zamocować je w profilach aluminiowych - jest to przydatne wtedy, gdy taśmy umieszczamy w miejscach narażonych na bezpośredni dotyk (w miejscach takich jak podłoga, ściany lub blaty);
  • można przykleić taśmy bezpośrednio na powierzchnię - mocowanie polega jedynie na oderwaniu papieru zabezpieczającego i lekkim dociśnięciu taśmy do podłoża, które wcześniej należy oczyścić z pyłu i odtłuścić. Warto pamiętać, by nie dociskać zbyt mocno, bowiem można przypadkiem uszkodzić diody. Druga strona taśmy pokryta jest powłoką klejącą, dzięki czemu możemy osadzić taśmy w wybranym miejscu, bez obaw, że taśma się odklei.

Sprawa montażu komplikuje się w przypadku taśm RGB, ponieważ z taśmy poprowadzone są cztery kable: niebieski, czerwony, zielony oraz czarny. Taśmy LED RGB nie można więc podłączyć bezpośrednio do zasilacza, bowiem niezbędny jest tu specjalny sterownik, pozwalający na zmianę barwy. 

Każdy sterownik działa pod danym napięciem (12 lub 24V). To rodzaj taśmy decyduje o tym, jaki zasilacz powinien zostać użyty. Warto więc zaznajomić się z tematem przed samodzielnym montażem wielokolorowej taśmy RGB.


Jak zamontować taśmę LED pod sufitem?

Taśma LED na ścianie pozwala na Efektownym sposobem na dekoracyjne oświetlenie jest podświetlenie sufitu taśmami LED. Warto pomyśleć o tym już na etapie remontu tak, by przygotować odpowiednią konstrukcję pod montaż taśmy led pod sufitem. Taśmę LED montuje się do sufitu bardzo prosto. 

Należy oderwać dolną warstwę taśmy i przykleić ją do cokołu sufitowego. Pamiętaj, że niezależnie od miejsca, w którym chcesz umieścić taśmę, należy wyczyścić powierzchnię z kurzu, wilgoci i uderzeń. Dzięki temu taśma LED na suficie będzie trzymać się dłużej.

Jakie jest zastosowanie taśm LED?

  • w dekoracji sufitu (w tym przy podwieszanym suficie),
  • dekoracyjne miejsca przy telewizorze,
  • jako oświetlenie zagłówka łóżka, idealnie sprawdzi się taśma LED z funkcją ściemniania
  • jako podświetlenie szafy,
  • oświetlenie mebli kuchennych,
  • podświetlenie wnęk, szafek, półek.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i