ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jaką taśmę LED wybrać do kuchni | Liderlamp.pl

W magazynie mamy 560 000 oświetleńDarmowa dostawa od 200 złPrezent przy zakupie powyżej 550 zł

Dzwońcie na numer 22 307 05 83

0
Ulubione produkty
0

Nie masz żadnych ulubionych produktów.

Levy banner DOPRAVA
Pravý banner
Wszystkie kategorie

Jaką taśmę LED wybrać do kuchni

Kuchnia jest jednym z najbardziej ruchliwych pomieszczeń w domu. Jasne, dobrze rozproszone światło w kuchni kreuje przestrzeń, która jest o wiele bardziej funkcjonalna i przytulna.

W kuchni można korzystać z oświetlenia i akcesoriów w szerokiej gamie stylów, wzorów, a tym samym odpowiednio dobrać motywy do każdego designu kuchni, od tradycyjnego do nowoczesnego. Obecnie panującym trendem jest połączenie kuchni z salonem oraz stworzenie przestrzeni przeznaczonej do gotowania i spotykania się z bliskimi, jak również miejsca tętniącego życiem towarzyskim. W powyższym przypadku to właśnie lampy LED (diodowe) stanowią doskonały wybór. Lampy LED to energooszczędne źródła światła o długotrwałej żywotności. Za pomocą taśm LED można łatwo zaaranżować każdy  kąt, oferują ogromne możliwości podczas projektowania.
 
 
 
Kuchnie uwielbiają taśmy LED
 
Taśmy LED mogą być łatwo zamontowane na całej długości blatu kuchennego, w szklanych gablotach, szufladach i wszystkich zakamarkach szafek kuchennych. Diodowe taśmy LED dostarczają równomierne oświetlenie całego obszaru roboczego, co jest istotne podczas przygotowywania posiłków w kuchni. Istotną rolę dla efektywnego oświetlenia odgrywa wybór odpowiedniego rodzaju taśmy LED. Wskazane jest, aby kierować się designem i kolorem kuchni oraz stosować taśmy LED z chłodniejszym światłem – o wyższej chromatyczności koloru. W przypadku rustykalnie urządzonej, tradycyjnej kuchni można zastosować również taśmy, które mają cieplejszy odcień światła. Jako dodatkowe oświetlenie dekoracyjne zalecamy użycie taśmy RGB LED, dzięki której w łatwy sposób możemy podkreślić barwy naszej kuchni. Nie zalecamy jednak stosowania taśmy RGB LED do oświetlenia blatu.
 
Innym ważnym kryterium przy wyborze odpowiedniej taśm stanowi kwestia mocy taśm, czyli ich jasność. Do oświetlenia szafek, cokołów lub szufladek wystarcza jasność o mocy  4,8 W/metr. Jednak, w przypadku oświetlenia blatu kuchennego taka moc byłaby niewystarczająca i konieczne jest, aby wybrać wyższą jasność. Za pomocą taśmy z maksymalną mocą 9,6 W/m nie trzeba chłodzić taśm i mogą być instalowane oddzielnie. Taśmy o większych mocach (około 12 W/m) powinny być chłodzone, aby uniknąć przegrzania. W tym celu używane są profile aluminiowe, które są instalowane wraz z taśmami LED. W związku z nieograniczonymi możliwościami umiejscowienia taśm diodowych można stworzyć kuchnię dostosowaną do życzeń nawet najbardziej wymagających użytkowników. 
 
 
 

Rejestr handlowy: Sąd Okręgowy w Brnie, znak pliku część C, wstaw 92055 

Copyright © 1992 – 2018 Donoci sp. z o.o.