ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie oświetlenie wybrać do kabiny prysznicowej? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie oświetlenie wybrać do kabiny prysznicowej?

Poradnik
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Jeżeli masz dużą łazienkę, którą zamierzasz w dostateczny sposób oświetlić, nieuniknione jest zastosowanie kilku rodzajów oświetlenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych źródeł światła przeznaczonych do kabin prysznicowych.

Jeżeli masz dużą łazienkę, którą zamierzasz w dostateczny sposób oświetlić, nieuniknione jest zastosowanie kilku rodzajów oświetlenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych źródeł światła przeznaczonych do kabin prysznicowych.

Najważniejsza jest ochrona przed wodą

Tak jak w minionych latach w każdej łazience stała wanna, w chwili obecnej klasycznym wyposażeniem jest kabina prysznicowa. Wynika to z przyczyn ekonomicznych - oszczędność wody i czasu, a także łatwej dostępności, stanowiącej niewątpliwie zaletę dla osób starszych. Wraz z coraz większą popularnością kabin prysznicowych otrzymujemy coraz więcej pytań odnośnie wyboru oświetlenia do kabiny prysznicowej? Wychodząc Państwu naprzeciw poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria jakimi powinni kierować się Państwo przy wyborze tego typu oświetlenia. Oczywiście pomijamy kwestię gustu, ponieważ jest to aspekt indywidualny.
  • Priorytetową sprawą jest bezpieczne oświetlenie. Niezbędna jest zatem wysoka ochrona przed wodą; co najmniej stopień ochrony IP44 w sytuacji, gdy światło  ulokowane jest na suficie. Jeżeli źródło światła ulokujesz na ścianie, gdzie kontakt z wodą jest częstszy, zalecamy ochronę IP65 lub wyższą.
  • Oprawa nie powinna być zbyt duża, aby nie przeszkadzała podczas kąpieli.
  • Najlepiej, jeśli oświetlenie kabiny prysznicowej jest dopasowane (na przykład przy użyciu odpowiedniego materiału) do reszty akcesoriów łazienkowych.
Bardziej stylowo i estetycznie wygląda większa ilość małych świateł, które optycznie zwiększają przestrzeń. 

Podczas kąpieli możemy podziwiać kolorowe światło

Z powyższych wskazówek jasno wynika, że odpowiednia lampa powinna być mała, najlepiej wpuszczona w sufit lub płytki, wykonana z wytrzymałego metalu. Jest to cecha charakterystyczna wpuszczonych lamp łazienkowych, które można zakupić w różnych rozmiarach i kształtach w naszym sklepie internetowym. Mamy popularne oświetlenie LED. Przykładem są najwyższej jakości wpuszczone LED reflektory Margo, które występują w kolorze białym lub chromie. Osoby, które są zwolennikami ekstrawagancji oraz szerszej gamy kolorów, mogą do kabiny prysznicowej zainstalować wodoodporne taśmy LED. Jak widać, możliwości ciekawego oświetlenia kabiny prysznicowej jest co najmniej kilka.  

Oświetlenie łazienki

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i