ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak łączyć taśmy LED | Liderlamp.pl
0
Ulubione produkty
0

Nie masz żadnych ulubionych produktów.

Zaloguj się
Zarejestruj się
Levy banner
Pravý banner

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

(22) 307 05 83 (Pn.- Pt. 7-15:30)
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 150
Wszystkie kategorie

Jak łączyć taśmy LED

Odpowiedział:
Monika

Odpowiedź:

Jeśli chcemy zainstalować w swoim domu taśmę LED naprawdę jak profesjonałowie, idealnie jest zastosować je tzw. „na miarę“ tej przestrzeni, dzięki czemu uzyskany efekt będzie po prostu idealny. W tym wypadku nie da się uniknąć cięcia i łączenia do odpowiedniej długości i kształtu. Taśmy LED można ciąć zwykłymi nożyczkami w wyznaczonych miejscach.

Zastosowanie taśm LED
 
Taśmy są zazwyczaj wyposażone jakościową, samoprzylepną powierzchnią,. Można łatwo zdjąć tylną izolację taśmy i bezpośrednio przykleić taśmę na suchą, oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię. Zlecamy stosowanie diodowej taśmy LED na profile aluminiowe. Takie instalacje wyglądają o wiele bardziej profesjonalne. Również dzięki użyciu metalowego podłoża jest zapewnione efektywniejsze chłodzenie taśmy, a więc znacznie dłuższa żywotność.

Łączenie taśm LED
 
Każdy segment taśmy LED ma już przez producenta przygotowane punkty lutownicze, do których łatwo można przylutować przewody. W miejscu cięcia wystarczy nałożyć cyny w punkty lutownicze i razem zalutować z kablem. Jeśli zdecydujesz się lutować, ważne jest dokładnie zaizolować połączenie. Do izolowania połączeń stosuje się taśm izolacyjnych, silikonu lub rurki termokurczliwe. Taśmy LED również mogą być połączone złączami CLICK, jeżeli chcemy uniknąć lutowania. Ich użycie jest bardzo proste i szybkie.

Zasilacze taśmy LED
 
Większość diodowych taśm LED pracuje pod napięciem 12V. Ale można też wybrać taśmy z napięciem zasilania 24V lub 230V. Informacja o napięciu zasilania zawsze można znaleźć w specyfikacjach technicznych. Następnie zasilacz wystarczy tylko podłączyć do pierwszego segmentu i rozświeci się cała taśma. W przypadku instalacji taśmy na zewnątrz lub w łazienkach polecamy wybierać wodoodporne zasilacze, natomiast do wnętrz wystarczą zwykłe zasilacze z mniejszym kryciem.
 
 
 

Autor článku:

Monika
Monika Supervisor

Rabaty i nowości priorytetowo na e-mail

Gadżety i instrukcje. Raz na jakiś czas bezpośrednio na e-mail.

Wyrejestrowanie

Copyright © 1994 – 2019 Donoci sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.