ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak łączyć taśmy LED | Liderlamp.pl

Darmowa dostawa od 200 zł

60 dni na zwrot

10 lat na polskim rynku

+48 22 307 05 83

Zaloguj się / Rejestracja

0

0,00

Twój koszyk jest pusty.

Kup jeszcze za 200,00, a otrzymasz DARMOWĄ WYSYŁKĘ.

Jak łączyć taśmy LED

Marcin

Czas czytania 3 min
Poradnik

Jeśli chcemy zainstalować w swoim domu taśmę LED naprawdę jak profesjonałowie, idealnie jest zastosować je tzw. „na miarę“ tej przestrzeni, dzięki czemu uzyskany efekt będzie po prostu idealny. W tym wypadku nie da się uniknąć cięcia i łączenia do odpowiedniej długości i kształtu. Taśmy LED można ciąć zwykłymi nożyczkami w wyznaczonych miejscach.

Zastosowanie taśm LED
 
Taśmy są zazwyczaj wyposażone jakościową, samoprzylepną powierzchnią,. Można łatwo zdjąć tylną izolację taśmy i bezpośrednio przykleić taśmę na suchą, oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię. Zlecamy stosowanie diodowej taśmy LED na profile aluminiowe. Takie instalacje wyglądają o wiele bardziej profesjonalne. Również dzięki użyciu metalowego podłoża jest zapewnione efektywniejsze chłodzenie taśmy, a więc znacznie dłuższa żywotność.

Łączenie taśm LED
 
Każdy segment taśmy LED ma już przez producenta przygotowane punkty lutownicze, do których łatwo można przylutować przewody. W miejscu cięcia wystarczy nałożyć cyny w punkty lutownicze i razem zalutować z kablem. Jeśli zdecydujesz się lutować, ważne jest dokładnie zaizolować połączenie. Do izolowania połączeń stosuje się taśm izolacyjnych, silikonu lub rurki termokurczliwe. Taśmy LED również mogą być połączone złączami CLICK, jeżeli chcemy uniknąć lutowania. Ich użycie jest bardzo proste i szybkie.

Zasilacze taśmy LED
 
Większość diodowych taśm LED pracuje pod napięciem 12V. Ale można też wybrać taśmy z napięciem zasilania 24V lub 230V. Informacja o napięciu zasilania zawsze można znaleźć w specyfikacjach technicznych. Następnie zasilacz wystarczy tylko podłączyć do pierwszego segmentu i rozświeci się cała taśma. W przypadku instalacji taśmy na zewnątrz lub w łazienkach polecamy wybierać wodoodporne zasilacze, natomiast do wnętrz wystarczą zwykłe zasilacze z mniejszym kryciem.
 
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Powiązane produkty