ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Baterie czy akumulatorki? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Baterie czy akumulatorki?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Odpowiedź nie jest oczywista Jeśli korzystasz z urządzenia na baterie, możesz zamiast standardowych „paluszków” zaopatrzyć się w akumulatorki. Czy warto to zrobić? A jeśli tak, to jakie akumulatorki wybrać?


Coraz więcej urządzeń ma wbudowany akumulator, który można doładować przez port USB lub za pomocą dołączonej ładowarki. Mimo wszystko wciąż można spotkać gadżety na baterie – od aparatów fotograficznych, przez pady do gier, po latarki czy przenośne głośniki. Jeśli używasz ich często, na pewno wiesz, jak kłopotliwe jest wymienianie zużytych baterii na nowe. Możesz jednak zastąpić baterie jednorazowe akumulatorkami do wielokrotnego ładowania.
 
baterie 
  

Co lepsze: bateria czy akumulator?

Trudno odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie, ponieważ w niektórych urządzeniach jedno rozwiązanie sprawdza się lepiej niż drugie. Choć akumulatorki teoretycznie oznaczają oszczędność czasu i pieniędzy, to nie ma sensu kupować ich np. do biurkowego budzika albo pilota do telewizora. W urządzeniach tych baterie wymieniasz raz na kilka miesięcy, a jeśli już to robisz – zwykle chcesz zmienić je jak najszybciej.
 
Tymczasem akumulator wymaga ładowania, i to nawet przez kilkanaście godzin. Wykorzystanie go nie jest więc zbyt wygodne, jeśli zaskoczy cię potrzeba zmiany baterii. Ta zaś w niektórych przypadkach zachodzi tak rzadko, że wydanie kilku złotych na nowe baterie nie stanowi żadnego problemu.
 
Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku takich gadżetów, jak pad do Xbox 360.Sterownik konsoli jest zasilany dwoma bateriami, które w przypadku intensywnego wykorzystania muszą być wymieniane co kilka dni. W takim przypadku możesz zaopatrzyć się w dwa zestawy akumulatorków i używać ich naprzemiennie – ładując jedną parę w czasie, gdy korzystasz z drugiej.
 
Wreszcie, przed wyborem jednego czy drugiego rozwiązania powinieneś zastanowić się, w jakich warunkach będziesz używał swoich akumulatorów. Mogą się one rozładowywać szybciej np. w upale czy na mrozie. Nie ma zatem sensu umieszczać ich w aparacie fotograficznym przed długą podróżą do egzotycznych krajów, zwłaszcza jeśli pod ręką nie będzie gniazdka albo nie będzie czasu, by często powtarzać ładowanie.
 
 
baterie 

Jakie akumulatorki warto kupić?

Najpierw sprawdź w instrukcji urządzenia, czy możliwe jest ich wykorzystanie. Niektóre sprzęty odmawiają współpracy z akumulatorkami – a przynajmniej z tymi modelami, które cechują się zbyt niskim napięciem znamionowym. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możesz zainteresować się opcją z ładowarką albo kupić osobno samą ładowarkę.
 
Jeżeli to twój pierwszy zakup, oczywiście ładowarka do akumulatorków będzie niezbędna. Już ją masz? W takim razie możesz dokupić same akumulatory, upewniwszy się, że będą one współpracować z urządzeniem ładującym
 
Oferta akumulatorków jest zróżnicowana cenowo i jakościowo, możesz więc spróbować różnych rozwiązań, aby znaleźć to, które najbardziej ci odpowiada. Pamiętaj, żeby w jednym urządzeniu używać akumulatorków tej samej marki, jeśli potrzebne są co najmniej dwa. Różne ogniwa mogą bowiem rozładowywać się w różnym czasie – natomiast te, które rozładują się szybciej, zużyją się też szybciej, jeżeli w pozostałych pozostanie jeszcze energia.
 
Poznaj najlepsze akcesoria zasilające - akumulatory, ładowarki do akumulatorów i battery packi
 
 
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i