ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Panele słoneczne - często zadawane pytania | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Panele słoneczne - często zadawane pytania

Na zewnątrz
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Oto dziesięć pytań i odpowiedzi na temat paneli słonecznych. Jasno i prosto.

W naszej serii poświęconej zielonej energii ostatnio mówiliśmy o panelach solarncyh. Wyjaśniliśmy, że zielona energia nie jest nauką jądrową. Ale są zdecydowanie inne pytania, na które możemy Ci pomóc odpowiedzieć. Więc zacznijmy.


1)    Jaka jest cena zakupu panelu solarnego?

Cena jednego panelu fotowoltaicznego w naszym sklepie waha się od 980 do 1 129 zł, w zależności od jego parametrów.

2)    Ile paneli należy kupić?

Ponieważ wydajność jednego panelu solarnego wzrosła w ostatnich latach, zmniejszyła się również liczba paneli, które musisz kupić do swojego domu. Ogólnie rzecz biorąc, cztery panele solarne wystarczą, aby mieć w domu własną elektrownię.

3)    Jak duży jest panel solarny?

Typowy rozmiar panelu solarnego to nieco ponad jeden metr długości i mniej niż dwa metry szerokości. Te informacje mogą również pomóc Ci zdecydować, ile paneli kupić na dach (lub gdziekolwiek indziej).

4)    Gdzie umieścić panele?  

Dach Twojego domu jest najbardziej odpowiednim miejscem ze względu na światło słoneczne. Idealna jest orientacja na południe, ale także na południowy wschód i południowy zachód. Nachylenie dachu zapewniające najlepszą wydajność paneli solarnych powinno osiągać wartości od 25 do 38 stopni.

5)    W jakim sezonie panele są najpotężniejsze?

Nie jest niespodzianką, że panele przechwytują najwięcej energii słonecznej w lipcu, a następnie w innych ciepłych miesiącach - maju, czerwcu i sierpniu. Nie musisz się jednak martwić, że panele w ogóle nie generują energii zimą. Najsłabsze miesiące to listopad, grudzień i styczeń.

6)    Jaką baterię FVE należy kupić do panelu solarnego?

Możesz kupić dowolną baterię do panelu solarnego. Trzeba jednak pamiętać, że musi być kompatybilna z falownikiem. Nie znajdziesz obecnie takiej baterii w naszym sklepie, ale w Internecie dostępny jest szeroki wybór.

7)    Jaką gwarancję otrzymam w ramach wyprzedaży LiderLamp?

Gwarancja na panele solarne od LiderLamp jest naprawdę zadowalająca. Sam produkt jest zawsze objęty 12-letnią gwarancją. Producent dodatkowo gwarantuje wydajność panelu solarnego przez ćwierć wieku, czyli 25 lat.

8)    Jaka jest żywotność paneli?

Mamy już na to częściową odpowiedź w poprzednim pytaniu. Gwarantowana wydajność producenta to 25 lat. Jednak normalna trwałość paneli wynosi 30 lat lub więcej.

9)    Czy mogę sprzedawać własną energię solarną?

Tak, możesz sprzedać nadwyżkę wytworzonej energii solarnej. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedniego i soilidnego dostawcę, który zaoferuje Ci uczciwe warunki.

10) Czy mogę otrzymać dotację na panele solarne?

Więcej o dotacjach przeczytasz w naszym artykule.


Czy nadal masz pytania dotyczące paneli solarnych, które zostały bez odpowiedzi? Będziemy szczęśliwi, jeśli je spiszesz i wyślesz do nas.Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i