ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak wyczyścić światła w samochodzie? | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak wyczyścić światła w samochodzie?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Czystość lamp i reflektorów samochodowych ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza po zmroku. Dlatego każdy właściciel auta pamiętać powinien o ich systematycznym czyszczeniu. Nie da się bowiem ukryć, że po pewnym czasie każde lampy ulegną zmatowieniu. Wówczas świecą znacznie gorzej, co stwarza realne niebezpieczeństwo na drodze. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób wyczyścić światła w samochodzie.

Jakie akcesoria są potrzebne do wyczyszczenia reflektorów samochodowych?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak wyczyścić reflektory samochodowe, powiedzieć należy kilka słów o tym, jakie narzędzia będą do tego potrzebne. Na pewno koniecznie należy wcześniej wyposażyć się w ściereczkę z mikrofibry, płyn do mycia szyb oraz papier ścierny wody. Wszystkie te akcesoria samochodowe nabyć można w sklepie z lampami i oświetleniem samochodowym

Jeśli chodzi o wspomniany papier ścierny wodny, to pamiętać trzeba, że jego gradacja dopasowana powinna być do stopnia zmatowienia lamp samochodowych. Poza tym, aby skutecznie wyczyścić reflektory samochodowe, wykorzystać należy dobry środek do czyszczenia i polerowania oraz środek zabezpieczający.


Jak polerować lampy samochodowe?

Wiedząc jakie akcesoria należy skompletować, można teraz przejść do odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić lampy w aucie. W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie umyć reflektory. Wykorzystać należy do tego odpowiedni preparat do czyszczenia oraz ściereczkę z mikrofibry. Po tej czynności ocenić należy stan lamp.

Jeśli rysy są dość głębokie, wówczas użyć należy papieru ściernego wodnego. Jeśli jednak tak nie jest, to papier nie będzie potrzeby. Ostatni etap to polerowanie lamp za pomocą specjalnego środka, a następnie wytarcie lamp ściereczką. Na koniec warto dodatkowo nałożyć środek zabezpieczający.


Jak sobie poradzić z parującymi reflektorami?

Czyszczenie świateł samochodowych to nie wszystko. Warto także wiedzieć, co zrobić, gdy reflektory parują. Najczęściej dzieje się tak w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Inną przyczyną może być zapchanie się odpowietrzników. W takim przypadku należy wymontować reflektory i sprawdzić stan odpowietrzników. 

Jeśli są zapchane, wówczas należy je wyczyścić. Jeśli jednak przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne, to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w warsztacie samochodowym. Teraz wiedząc, jak wyczyścić lampy w samochodzie nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy!

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i