ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć włącznik światła? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć włącznik światła?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Przy remoncie mieszkania bardzo ważnym elementem jest jego oświetlenie. Być może znajdujesz się w takiej sytuacji, bądź po prostu chciałbyś wymienić stary włącznik światła na nowy. Do tego nie potrzebna jest pomoc osoby doświadczonej, czy fachowca, który się na tym zna. Z tym poradnikiem krok po kroku dowiesz się jak zrobić to samodzielnie, wykorzystując narzędzia, którymi na pewno dysponujesz.

Montaż włącznika światła może na początku przerażać i wydawać się być czarną magią gdy nie mamy doświadczenia. Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne nam będą chęci, narzędzia, ostrożność i samozaparcie, co przełoży się na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na opłacenie fachowca i satysfakcję uzyskaną z własnoręcznie wykonanej pracy. Zaczynajmy!


Montaż włącznika światła - wyłączenie prądu

Jeszcze przed zapytaniem siebie: "jak podłączyć włącznik światła?" i zebraniem się w sobie, żeby zacząć to robić, powinniśmy wyłączyć dopływ prądu do gniazdka. To podstawa bezpieczeństwa i konieczność.

Potrzebne narzędzia

Gdy jesteśmy pewni, że we włączniku nie ma prądu, czas na przygotowanie sobie narzędzi, które przydadzą się przy wymianie włącznika. Są to: próbnik lub miernik, śrubokręt, niewielki nóż, poziomica.

Pozbycie się starego włącznika światła

Nic prostszego. Najpierw zdejmujemy klawisze, lub klawisze włącznika światła. Jeśli mamy z tym problem, pomóżmy płaskim śrubokrętem. Zdejmujemy ramkę i bierzemy się za wyjęcie włącznika z puszki.

Naszym zadaniem jest odkręcenie śrubek i wyciągnięcie włącznika światła. Dla bezpieczeństwa, wskazane jest sprawdzenie miernikiem czy na pewno nie płynie w gniazdku prąd. Jeśli nie, to odpinamy kable i wyjmujemy stary włącznik.Jak zamontować włącznik światła?

Ujrzymy trzy przewody: brązowy lub czarny – fazowy, niebieski – neutralny, żółto-zielony – ochronny. Najpierw usuwamy warstwę ochronną z kabli – odcinamy ok. 0,5 cm – 1 cm izolacji za pomocą noża. Jeśli mamy przygotowane przewody – dopasowujemy kolory do odpowiednich miejsc na nowym włączniku.

Przewód ochronny, czyli żółto-zielony podłączamy do bolca uziemiającego. Brązowy lub czarny, czyli fazowy wkładamy w otwór z jednej strony urządzenia, zaś z drugiej – niebieski, czyli neutralny. Możliwe, że posiadamy schemat producenta, dzięki któremu zobaczymy wszystko krok po kroku w jaki sposób to zrobić.

Montaż obudowy od włącznika światła

Jeśli podłączyliśmy już nowy włącznik światła, wypadałoby zadbać o jego estetykę. Nowy włącznik światła powinien zmieścić się w puszce, a my aby ukończyć naszą pracę musimy przykręcić wnętrze oprawy do puszki. Dokręcamy śruby i bolce mocujące, montujemy ramkę i cieszymy się z własnoręcznie wykonanej pracy.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i