ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć taśmę LED? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć taśmę LED?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Taśmy ledowe zasilane są zazwyczaj niskim napięciem 12V. Zdarza się także zasilanie o mocy 24V. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dane na opakowaniu w celu dostosowania odpowiedniego zasilacza, który nie spali taśmy, ani nie obniży siły jej działania. W pierwszej kolejności należy podłączyć zasilanie 230V. Następnie zasilacz oraz taśmę LED. Do wejścia na zasilaczu podpinamy napięcie 230V, natomiast do wyjścia naszą taśmę. Punkt wejścia i wyjścia jest oznaczony i opisany, więc znalezienie tych miejsc nie powinno sprawić żadnego problemu.

Jak podłączyć taśmę LED do włącznika?

Do złącza znajdującego się na włączniku, opisanego jako led, należy przylutować wprowadzenie do taśmy. Następnie do kolejnego złącza, tym razem opisanego jako zasilacz, należy przylutować przewody do zasilacza 12V. 

Kable są zazwyczaj oznaczone czerwonym i czarnym kolorem. W przypadku pomyłki nic złego się nie stanie, ale cały mechanizm nie zadziała. Ostatnim krokiem jest zamontowanie z powrotem włącznika na jego miejsce. Zaleca się także wywiercenie niewielkiej dziury w celu swobodnego przechodzenia diody nadawczej.


Jak podłączyć taśmę LED RGB?

Podłączenie taśmy RGB wygląda inaczej niż w przypadku taśmy jednokolorowej, gdyż RGB zawiera w zestawie również sterownik. Do wejść na zasilaczu (oznaczone jako L i N) podłączamy zasilanie sieci energetycznej 230V. 

Następnie podłączamy wejście sterownika. Taśma LED RGB posiada cztery przewody. Istotnym jest, aby wejścia w sterowniku, oznaczone jako minusy, dobrze przyłączyć do minusów znajdujących się w sterowniku. Podobnie w przypadku plusów. Jeśli podłączamy taśmę RGBW tych przewodów będziemy mieć pięć. 


Jak zamontować taśmę LED?

Na zamontowanie takiej ledowej taśmy jest kilka sposobów. Najmniej inwazyjnym jest montaż za pomocą kleju znajdującego się na spodzie paska z diodami. Wystarczy zdjąć folię zabezpieczającą i przyłożyć taśmę do wybranego miejsca. Takie ledy nadają się wyłącznie do użytku wewnętrznego jako oświetlenie wewnętrzne.

Jeśli taśma posiada wbudowany system zasilający, nie jest konieczne jego zdalne podłączenie. Można użyć też uchwytów znajdujących się w komplecie z taśmą LED. Jeśli dane uchwyty nie zostały wyposażone w samoprzylepne stopki, będzie konieczne wywiercenie dziur.

Ostatnią metodą jest wprowadzenie wstęgi diod do specjalnego aluminiowego profilu, który stanowi oprawę świetlną dla taśmy. W tym wypadku istotnym elementem jest zapewnienie prawidłowego odprowadzania ciepła z diody.Jak zamontować taśmę LED na suficie?

Zamontowanie taśmy LED w tym miejscu nie stanowi większego problemu. Na początek warto zadbać o to, aby powierzchnia sufitowa była czysta. Następnie należy zmierzyć sufit i dobrać odpowiednie komponenty. 

Do montażu na suficie podwieszanym powinniśmy wybrać łatwo dostępne i wentylowane miejsce na ukrycie zasilacza i/lub sterownika. Potem pozostaje tylko podłączenie do prądu elektrycznego oraz założenie taśmy. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, mamy do wyboru różne możliwości efektu końcowego.

Rodzaje diod LED w taśmach LED

 Nazwa diodyCharakterystyka
SMD 3528
diody o wymiarach 3,5×2,8 mm
SMD 2835
diody o wymiarach 2,8×3,5 mm
SMD 5050
diody o wymiarach 5,0×5,0 mm
SMD 5630
diody o wymiarach 5,6×3,0 mm
LED RGB
3 diody o emitujące światło czerwone, zielone lub niebieskie


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i