ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć lampę LED? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć lampę LED?

Wnętrze
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Lampa LED to rozwiązanie, jakie cieszy się uznaniem w wielu miejscach. Energooszczędna lampa z pewnością spełni nasze oczekiwania. Po wyborze oświetlenia, stajemy przed dylematem odnośnie tego, jak podłączyć lampę LED sufitową. O czym trzeba pamiętać? Jak wygląda montaż lampy LED z czujnikiem ruchu? Czy to zadanie jest skomplikowane? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Montaż lampy sufitowej LED

Jak podłączyć lampę LED? Średnicę wiertła powinniśmy dobrać do średnicy kołków montażowych. Podłączenie nie jest trudnym zadaniem. Jeśli jednak nie wiemy, jak się za to zabrać, skorzystajmy z pomoc fachowca. 

Na początku mocujemy uchwyt montażowy, a kolejny krok to montaż plafonu. Następnie trzeba połączyć plafon do instalacji elektrycznej. W sytuacji, gdy przewody są za długie, możemy je skrócić. Ostatni krok to zamontowanie szyby plafonu.

Montaż lampy LED z czujnikiem ruchu

Lampa LED z czujnikiem ruchu sprawdzi się w wielu miejscach. Podłączenie halogenu LED odbywa się podobnie, jak w przypadku zwykłego naświetlacza ledowego. Halogen z czujnikiem nie różni się w zasadzie niczym w podłączeniu, od zwykłej zewnętrznej lampy. Mamy tutaj trzy przewody:

N - niebieski (neutralny),

L - brązowy (fazowy),

uziemienie - zielono-żółty. 

 Lampę podłączamy bezpośrednio do instalacji 230 V. Konieczne jest dokładne zabezpieczenie łączenia przewodów przed dostaniem się kurzu, wilgoci, pyłu i innych zanieczyszczeń. Niektóre modele posiadają specjalny slot, który umożliwia połączenie do nich dodatkowego czujnika MV lub PIR.

Lampa LED jest spotykana w wielu domach. Ponadto, sprawdzi się nawet w szkołach, urzędach, firmach i innych instytucjach. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę lamp, które dopasujemy do aranżacji wnętrza i swoich oczekiwań. Montaż lampy sufitowej LED nie jest trudnym zadaniem. Jednakże w niektórych przypadkach sprawdza się pomoc fachowca.

Dzięki temu zyskujemy pewność, że cały proces został wykonany sprawnie i dokładnie. Wydajna lampa będzie nam służyć przez wiele lat. Lampy z czujnikiem ruchu to ciekawe rozwiązanie.

Najczęściej stosowane gwinty w lampach LED

GwintOpis
E27 (27mm)Duży, wkręcany gwint - potocznie również zwany jako duży gwint Edisona. Gwint E27 stosowany jest w większości żarówek, powszechnie używany w domowych instalacjach elektrycznych.
E14 (14mm)Mały, wkręcany gwint - potocznie również znany jako mały gwint Edisona. Gwint E14 powszechnie używany jest w domowych gospodarstwach, najczęściej w instalacjach o mniejszej mocy, takich jak np. lampki biurkowe, małe żyrandole.
GU10 (10mm)Gwint GU10 jest gwintem reflektorowym, który jest montowany na zatrzask. Stosowany w oświetleniowych oprawach z reflektorami. Żarówki GU10 kierują najczęściej strumień światła bezpośrednio na dół.
MR16 (6mm)Gwint MR16 to gwint reflektorowy, montowany na wcisk z tzw. "wąskimi widełkami". Żarówki MR16 z tym trzonkiem stosowane są głównie w sufitach podwieszanych, przy dekoracji mebli i gablot sklepowych, jak i również do oświetlenia schodów.
MR11 (4mm)Gwint MR11 mocowany na wcisk z tzw. "wąskimi widełkami". Żarówki MR11 z tym trzonkiem stosowane są najczęściej w oświetleniu ozdobnym oraz akcesoryjnym, dodatkowym.
G4 (4mm)Gwint G4 jest mocowany na wcisk z tzw. "wąskimi widełkami". W szczególności wykorzystywany jest do oświetlenia dekoracyjnego, oświetlenia punktowego.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i