ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy? | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Wiele osób rozważa podłączenie czujnika ruchu do lampy w swoim domu. Takie rozwiązanie ułatwia życie, gdy np. korzystamy z pomieszczenia, do którego okazjonalnie wnosimy sporo rzeczy. Nie musimy wówczas martwić się szukaniem włącznika, a jedynie wchodzimy na światło reagujące na nasz ruch. To rozwiązanie chętnie stosowane jest przy lampach zamontowanych na: strychu, przed garażem i w nim, w piwnicy czy korytarzu. Decydując się na te urządzenia powinniśmy wiedzieć jak je podłączyć, aby dobrze spełniały swoje funkcje. Z tego względu, poradzimy dziś jak podłączyć konkretny czujnik ruchu do lampy. Zanim przejdziemy do meritum, przypomnijmy, że rodzajów czujników i możliwości ich aplikacji jest wiele, i sporo z nich dzisiaj opiszemy w osobnych punktach.

Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy?

Tytułowe pytanie, dotyczące najbardziej standardowego ze wszystkich dzisiaj przedstawianych rodzajów czujnika. Najbardziej podstawową zasadą montażu jest jeden warunek. Czujnik ruchu nie może być jakkolwiek zakryty. Jego pełne odsłonięcie zapewnia poprawne działanie. Co więcej, tyczy się to wszystkich omawianych opcji.

Aby właściwie zamontować czujkę do lampy, montujemy ją między gniazdo żarówki a źródło zasilania. Proces aplikacji sprzętu powinniśmy rozpocząć od wyłączenia zasilania oraz rozdzielenia instalacji w miejscu, gdzie chcemy zamontować czujnik. Zapewni to bezpieczeństwo w trakcie pracy.


Jak podłączyć czujnik ruchu i zmierzchu do lampy?

Odpowiedź jest prosta, bo podłącza się go jak w przypadku zwykłej czujki ruchu. Te wyposażone w rejestrator zmierzchu to zwyczajnie ubogacone wersje czujników ruchu do lampy.

Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy LED?

Całość działa na bardzo podobnej zasadzie, jak poprzednie 2 opcje. Czujnik mocuje się między gniazdko a źródło zasilania. Warto odnotować, że posiadając technologię LED zapewniamy sobie większą energooszczędność ze względu na mniejszy pobór mocy przez żarówki LED.

Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy z wyłącznikiem?

Oświetlenie, które sterowane jest nie tylko czujnikami, ale i wyłącznikami ma wiele zalet, jednak wiąże się z nieco bardziej skomplikowanym procesem montowania. Musimy sprawić tak, aby przy włączonym wyłączniku czujnik nie reagował, a przy wyłączonym uaktywniał się. Chcąc uzyskać ów efekt musimy podłączyć do lampy z wyłącznikiem wspólny zacisk wyłącznika, który jednocześnie spełnia funkcję wyjścia. Pierwszy wejściowy zacisk montujemy do fazy, drugi zaś do wyjścia z czujki. Prowadząc całość w ten sposób, będziemy mieli pewność, że detektor pracuje nieustannie, ale jego działanie zależy od fizycznego wyłącznika.


Jak podłączyć czujnik ruchu do lampy zewnętrznej?

Zasada działania podobna jak w przypadku reszty. W tej sytuacji ważne jest dobranie czujki o odpowiednich parametrach tak, aby dopasowała się swoją mocą do zewnętrznego źródła światła, które zazwyczaj bywa mocniejsze. W końcu mówimy o reflektorach i lampach o dużej mocy, zdolnych oświetlić ogród czy część posesji przed domem.

Podsumowanie

Wybór i montaż czujnika ruchu do lampy to łatwa, lecz wymagająca "kombinowania" sprawa. Przed montażem warto poczytać artykuły i fora oraz obejrzeć filmy poradnikowe, a przede wszystkim spojrzeć w instrukcję obsługi, która dokładnie wyjaśni właściwości danego modelu i zasadę jego aplikacji.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i