ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak oświetlić akwarium? | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak oświetlić akwarium?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Oświetlenie ma duży wpływ na to, jaki ekosystem zostanie wytworzony wewnątrz akwarium. Jeżeli zastanawiasz się, jakie oświetlenie do akwarium wybrać, poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji na ten temat.

Oświetlenie akwarium - czynnik wpływający na życie ryb i roślin

Oświetlenie LED do akwarium jest jednym z rodzajów lamp, które można wybrać. Oprócz oświetlenia LED, w akwarium można stosować również świetlówki. Najczęściej wybieranymi świetlówkami są modele T8 i T5.

Oświetlenie do akwarium LED - najpopularniejszy wybór

Wybierając lampy, które zostaną wykorzystane do oświetlenia zbiornika, powinno się uwzględnić oświetlenie nocne do akwarium oraz to, które będzie używane na co dzień. Ledowe oświetlenie może mieć bardzo kompaktowy rozmiar, dzięki czemu nie będzie zajmować dużo miejsca.

Warto jednak mieć świadomość, że oświetlenie LED zwykle nie nadaje się do wykorzystywania w dużych zbiornikach. Jeśli jednak posiadasz niewielkie akwarium, to ledowe oświetlenie będzie doskonałym wyborem.


Świetlówki - T5 i T8

Nie wiesz, jakie oświetlenie do akwarium wybrać? Lampy do akwarium typu T8 to jedno z najbardziej tradycyjnych rozwiązań. Kupując gotowy zestaw akwarystyczny, możesz znaleźć produkty zawierające ten rodzaj oświetlenia.

Świetlówki typu T5 są bardziej nowoczesną wersją świetlówek T8. Główną różnicą pomiędzy oboma typami oświetlenia jest ich moc. Świetlówki T5 są mocniejsze.

Co lepsze do akwarium oświetlenie LED czy świetlówki?

Wybierając oświetlenie do akwarium, należy określić, na czym ci najbardziej zależy. Oświetlenie LED jest bardziej kompaktowe, zużywa mniej energii i jest bardziej długowieczne. Świetlówki należy wymieniać co 6-12 miesięcy. Posiadają one jednak większą moc, niż oświetlenie LED.

Jakie oświetlenie do akwarium ciepłe czy zimne?

Barwa światła powinna być dostosowana do ekosystemu, który chcesz stworzyć. W większości przypadków, doskonałym wyborem będzie barwa zimna lub neutralna. Jeśli jednak chcesz stworzyć akwarium o egzotycznym biotopie, ciepła barwa światła może być lepszym wyborem.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i