ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Dlaczego i kiedy odłączać urządzenia? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Dlaczego i kiedy odłączać urządzenia?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Masz w domu niezliczoną ilość urządzeń, które podłączasz do gniazdka i działają od razu. Ale kiedy warto je odłączyć?

Dziś jest to dla nas automatyczne. Idziesz i włączasz telewizor za pomocą pilota, naciskasz przycisk na kuchence mikrofalowej i już się nagrzewa. Przy komputerze wystarczy ponownie nacisnąć przycisk i gotowe. Takich urządzeń masz w domu bardzo dużo. Wielu z nas zostawia potem te urządzenia podłączone do prądu. Oczywiście, jest to wygodniejsze. Jednak odłączenie ich często oszczędziłoby sporo pieniędzy.

Kiedy odłączać urządzenia?

Jeśli wybierasz się na wakacje lub wiesz, że długo nie będzie Cię w domu, dobrze jest zrobić kilka rzeczy przed wyjazdem. Ponieważ prawdopodobnie bedziesz znajdować się daleko od domu, nie będziesz chciał niepotrzebnie się wracać Dlatego powinieneś pamiętac np. o zakręceniu wody .Następną rzeczą, o której nie należy zapominać, jest wyłaczenie przynajmniej niektórych urządzeń z gniazdka. Nie wiadomo co może się stać, gdy nie ma Cię w domu i często pozostawienie podłączonych urządzeń może spowodować komplikacje. Oprócz tego, że jest to bezpieczniejsze, oszczędzanie to kolejny powód, dla którego warto o tym pamiętać. Większość urządzeń pozostaje w trybie czuwania nawet po wyłączeniu. Dlatego energia elektryczna jest stale zużywana, mimo że nikt nie korzysta z urzędzenia. Po co więc niepotrzebnie marnować pieniądze? Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią oszczędzać, dobrze jest odłączyć niektóre urządzenia przez cały rok.

 


W każdej chwili może zdarzyć się zwarcie lub wielka burza. Burza to kolejny powód do natychmiastowego odłączenia urządzeń z gniazdek. A co może się wydarzyć, jeśli tego nie zrobisz? Jeśli piorun uderzy w niewielkiej odległości od domu w linię energetyczną lub telefoniczną, jest bardzo prawdopodobne, że zniszczy urządzenia nawet w dużym promieniu od miejsca uderzenia.Należy również sporadycznie odłączyć np. telewizor z gniazdek. Konieczne jest odłączenie anteny lub dekodera i wszystkich jego akcesoriów z sieci. Jeśli nie ma potrzeby włączania boilera lub klimatyzacji , dobrze jest odłączyć również te dwa urządzenia. Niepotrzebne chłodzenie powietrza w całym domu przez tydzień, gdy nikogo w nim nie ma, byłoby niepotrzebnym marnowaniem energii i pieniędzy. Jeśli uda Ci się rozmrozić i opróżnić lodówkę i zamrażarkę, możesz je również wyłączyć. To może zaoszczędzić niezłą ilość pieniędzy. Jeśli nie, nie odłączaj ich, w przeciwnym razie możesz być narażony na zalanie po przyjeździe. Piec, pralka, suszarka -  dobrym pomysłem jest również odłączenie tych sprzętów. Urządzenia kuchenne zawsze warto odłączać. Jednak warto rozważyć wszystkie sprzęty, które można odłączyć, kiedy się z nich nie korzysta.


Co regularnie odłączać?

Jak już wspomnieliśmy, niektóre urządzenia wystarczy nagle odłączyć. Istnieją jednak urządzenia, które nigdy nie powinny być podłączone do zasilania, gdy ich nie używasz. Możemy zacząć od czajnika elektrycznego. Nowsze typy mają ochronę przed przegrzaniem. Jednak w przypadku starszych typów łatwo może się zdarzyć, że zapomnisz go wyłączyć, a jeśli woda spadnie poniżej minimum, czajnik się przegrzeje i może się stopić, powodując pożar.Ładowarka która pozostaje podłączona, zawsze pobiera prąd. Nie tylko zwiększa to koszty, ale ponieważ ładowarka się nagrzewa, może to łatwo spowodować zwarcie i znaczne szkody. Jeśli chodzi o komputernie jest dobrym pomysłem był podłączony przez cały czas. Włączony komputer zużywa znaczną ilość energii, a to generuje spore koszty. Jeśli więc korzystasz z komputera wystarczająco często i nie chcesz go ciągle włączać i wyłączać, przynajmniej naucz się prawidłowo go usypiać. Oszczędza to dużo pieniądze w porównaniu z klasycznie włączonym komputerem.

Ponadto, jeśli wiesz, że rzadko korzystasz z niektórych urządzeń, wyłączaj je regularnie. Dzieki temu, w ciągu roku zaoszczędzisz sporo pieniędzy, które możesz przeznaczyć potem np. na wakacje.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i