ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Czy lepsza jest świetlówka czy żarówka LED? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Czy lepsza jest świetlówka czy żarówka LED?

Źródła światła
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Oświetlenie w każdym pomieszczeniu odgrywa dużą rolą. Wpływa na nasze oczy, na postrzeganie rzeczy znajdujących się w danym pomieszczeniu, a materiał zastosowany w świetlówkach czy żarówkach LED wpływa na środowisko. Przy wyborze oświetlenia nasuwa się pytanie co wybrać?

Co jest lepsze żarówka czy świetlówka?

Na przestrzeni lat coraz bardziej zależy nam na długim użytkowaniu przedmiotów, ich użyteczności oraz wpływie na środowisko. Ze względu na ekologię żarówki żarowe zostały zastąpione świetlówkami kompaktowymi.

Świetlówka jest stosunkowo tania i trwała, ma pozytywny wpływ na środowisko, a generowane przez nią światło jest wysoko efektywne. Ponadto na rynku występuje wiele jej odmian dostosowanych pod konkretne pomieszczenie, w którym będzie zamontowana. Świetlówki również mogą być w różnych kształtach jak np. świetlówki kołowe.

Występuje w wersjach o różnej temperaturze światła. Wyróżnia się świetlówki Nano; aluminiowe, które nie rozgrzewają się oraz szklane o rozległym zakresie świecenia.

Do wad zalicza się migotanie światła podczas włączania, trzeszczenie przy wadliwych modelach oraz zawarcie niewielkiego procentu substancji szkodliwych.


Żarówka LED - wady i zalety

Żarówka LED posiada szereg zalet od trwałości po ekologię. Nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, nie nagrzewa się i przy jej zastosowaniu jest niewielkie zużycie energii. Żarówkę można skierować w konkretną stronę. Problemem może być koszt zakupu lampy.

Świetlówka czy LED?

Pod względem żywotności świetlówka wypada słabiej. Światło ze świetlówki po przepracowaniu 10000 godzin zaprzestaje świecić, natomiast światło LED po 50000 godzin pracy jedynie traci na intensywności. Żarówki LED pobierają o połowę mniej energii niż świetlówki, co pozwala zaoszczędzić na rachunku za energię.

Jakość światła jest zdecydowanie lepsza przy żarówkach LED, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i nie nagrzewają się. Na korzyść wybrania świetlówki wpływa cena, która jest zdecydowanie niższa oraz rozprzestrzenianie się światła - 360°.


Świetlówka zwykła czy LED?

Zdecydowanie warto zainwestować w żarówkę LED, która ma szereg korzyści wymienionych wyżej, a koszt jej zakupu zwróci się przy dłuższym użytkowaniu.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i