ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Co zrobić, gdy stłucze się żarówka energooszczędna? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Co zrobić, gdy stłucze się żarówka energooszczędna?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Każdemu może zdarzyć się stłuczenie żarówki - mniej lub bardziej umyślnie. Co należy zrobić, gdy już się stłucze? Jakich zasad należy przestrzegać, aby zrobić to w bezpieczny sposób dla siebie i dla środowiska? W artykule prezentujemy kilka najważniejszych zasad i porad.

Co zrobić, gdy stłucze się żarówka?

Stosowanie żarówek energooszczędnych jest dobrym sposobem na zmniejszenie zużycia energii. Ten typ żarówek może być stosowany zarówno w mieszkaniach (lampy wewnętrzne), jak i na zewnątrz posesji (lampy zewnętrzne). Są oszczędne i mogą służyć użytkownikowi przez długie lata. Jednak pozostaje pytanie, co zrobić, gdy zostanie stłuczona żarówka energooszczędna? Należy przede wszystkim zastosować się do kilku zasad:

  • ze względu na niebezpieczne substancje, które zawiera żarówka, nie wolno jej wyrzucić do kosza,
  • nie wolno dotykać rozbitej żarówki gołą ręką,
  • włożyć szkło do woreczka i wyrzucić do odpowiedniego pojemnika lub zawieźć do punktu zajmującego się zbiórką elektrośmieci.

Rozbita żarówka energooszczędna jest więc bezpieczna dla użytkownika, dopóki nie ulegnie stłuczeniu.


Czy żarówki energooszczędne są szkodliwe?

Żarówki energooszczędne zawierają niebezpieczną substancję, jaką jest rtęć. Myśląc o tym, czy rozbita żarówka energooszczędna jest niebezpieczna, często nie ma się na uwadze, że nie tylko jej wnętrze jest niebezpieczne, ale jest także kilka aspektów, które negatywnie mogą wpływać na człowieka. Na pewno ważnym czynnikiem jest promieniowanie UV, które emitują żarówki energooszczędne

Pod uwagę należy wziąć także światło, które jest nieodpowiednie dla oczu i powoduje szybkie zmęczenie. O tym, czy żarówki energooszczędne są szkodliwe, można mówić długo. Jedno jest pewne, rozbita żarówka wiąże się z odpowiedzialnym działaniem.

Szkodliwe substancje, które uwalniają się przy rozbiciu żarówki energooszczędnej

Nie wszyscy wiedzą, że stłuczona żarówka to nie tylko szkło, ale także substancje niebezpieczne. Jedną z nich jest rtęć, która po uwolnieniu z rozbitej świetlówki, może znaleźć się na większej powierzchni. Żarówki energooszczędne zawierają także toksyczny argon. Bardzo ważne jest dokładne wymycie miejsca, gdzie były substancje, zabezpieczenie rozbitego szkła oraz wymycie rąk.

Stłuczona żarówka energooszczędna jest bardziej niebezpieczna niż nierozbita. Zawsze trzeba mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Odpowiedzialność musi być rzeczą priorytetową dla każdego człowieka.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i