ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Wentylatory podsufitowe – komfort i wygoda w twoim domu | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Wentylatory podsufitowe – komfort i wygoda w twoim domu

Oświetlenie wewnętrzne

Marcin

Jeśli każdego lata narzekamy na skwar nie tylko na zewnątrz, ale też na duchotę panującą w naszym mieszkaniu, nie jesteśmy zwolennikami klimatyzacji, a zwykłe przenośne wentylatory nie zdają egzaminu, to czas na doskonałą alternatywę i zakup odpowiedniego wentylatora sufitowego, który z pewnością przyniesie nam ulgę. Odpowiednio dobrany wentylator nie tylko zapewni nam przyjemny chłód w upalne dni, ale też uświetni wygląd wnętrza, w którym zostanie umieszczony.

Otóż mało kto wie, że wentylator sufitowy przydaje się także w zimie, kiedy to zapobiegając gromadzeniu się ciepłego powietrza pod sufitem, wyrównuje temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Umożliwiający to mechanizm jest bardzo prosty: o ile w lecie wentylator kieruje pęd powietrza w dół, chłodząc tym samym pomieszczenie, o tyle zimą ustawiamy go na tryb zimowy, w którym chłodne powietrze z dołu jest kierowane ku górze, gzie gromadzi się powietrze ciepłe. To ostatnie odbija się od ścian i wraca na dół.
 
 

 
Dlaczego warto zainwestować w wentylatory sufitowe?

 
Podstawową funkcjonalnością wentylatora podsufitowego jest regulacja prędkości wirowania łopatek. Wiele nowoczesnych modeli, wyposażonych w silniki AC i DC oferuje jednak możliwość wirowania w dwóch kierunkach, wykorzystując tzw. odwrócenie ciągu, które sprawdza się doskonale w trybie zimowym. Dzięki temu wentylator sufitowy ma możliwość wymieszania ciepłego powietrza, unoszącego się i gromadzącego w górnych partiach pomieszczenia. Poza gwarantowanym komfortem cieplnym tego typu funkcjonalność pozwala również na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 25%
 
 
Wyposażone w wentylator pomieszczenie łatwiej ogrzać, co znajduje pozytywne odzwierciedlenie w rachunkach. Oczywiście tempo pracy wentylatora podlega precyzyjnej regulacji, więc obawy o nieustającą wichurę w mieszkaniu możemy odłożyć na bok.
 
Właściwie skonfigurowany wentylator pracuje bezszelestnie, a jedynym odczuwalnym efektem jego obecności jest świeżość powietrza.Stereotypowy pogląd na wentylatory sufitowe objawia się także w mylnym przeświadczeniu, że jego funkcja sprowadza się do chłodzenia pomieszczeń.
 
 
 

Wentylator sufitowy – do jakiego wnętrza? 

 
W okresie letnim rola wentylatora polega głównie na zapewnieniu prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Wszędzie tam, gdzie ciepłe powietrze natrafia na zimną powierzchnię, dochodzi do kondensacji zawartej w nim wilgoci. W efekcie metalowe powierzchnie pokrywają się rdzą, a na ścianach zaczyna rozwijać się grzyb. To właśnie zatrzymanie tego procesu jest powodem, dla którego wentylatory montuje się w wielkopowierzchniowych sklepach, halach przemysłowych, a nawet szklarniach. Na tym jednak nie koniec.
 
 


Wentylatory sufitowe to także realne korzyści użytkowe oraz estetyczne. Szczególną popularnością cieszą się modele z wbudowanym oświetleniem LED. Łączą one wymienione wyżej zalety wentylacyjne z funkcją energooszczędnego żyrandola o nowoczesnym, intrygującym wyglądzie. Urządzenia te projektowane są z dużą finezją i znalezienie modelu pasującego do stylu naszych wnętrz nie powinno być problemem. Nawet najbardziej tradycyjnie zaaranżowane wnętrza zyskają na umieszczeniu w nich umiejętnie dobranego wentylatora.
 
 
 

Wentylator sufitowy – kilka podstawowych informacji 

Rozmiary wentylatora sufitowego powinny odpowiadać wymiarom pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować. Podczas gdy w łazience lub małej kuchni wystarczy model o rozpiętości 70-80cm, duże pomieszczenia (np. salon albo duża jadalnia) będą wymagały urządzenia z rozpiętością rzędu ok. 130cm. Wielkość wentylatorów jest zwykle dostosowana do wysokości pomieszczeń, zaś odległość „śmigła” od sufitu podlega regulacji. Wentylatory można montować także po skosie, np. na poddaszu.
 
 
 
 
Mogłoby się wydawać, że kupno wentylatora sufitowego nie należy do skomplikowanych czynności i w gruncie rzeczy tak jest. Jednak by kupić odpowiedni wiatrak, musimy wcześniej poznać wszystkie jego parametry techniczne.
 
 
Nierozważna decyzja może sprawić, że kupiony przez nas model będzie niedostatecznie ochładzać pomieszczenie. Pamiętajmy też, że dobry wiatrak to taki, który w pełni ułatwia nam korzystanie z niego, dlatego wbudowane oświetlenie i dołączony pilot powinien zaważyć na naszej decyzji. Dodatkowo do niemal każdego wentylatora można dokupić dodatkowe sterowanie, regulatory naścienne lub piloty
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i