ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Wentylatory sufitowe za niskie ceny! | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Wentylatory sufitowe za niskie ceny!

Oświetlenie wewnętrzne

Marcin

Nie zawsze i nie w każdych warunkach jest okazja przewietrzyć wnętrze. Rozwiązaniem mogą być wentylatory sufitowe, które są efektywne, ciche i bezpieczne i również zapewniają poprawną cyrkulację powietrza, która pomaga jego chłodzeniu w lecie, tak optymalnemu rozkładu temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu podczas chłodnej pogody zimowej. Dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok.

Funkcjonowanie wentylatora sufitowego

Wentylatory sufitowe uprzyjemniają nam obecność w pokoju, a nie tylko w okresie letnim, kiedy umożliwiają chłodzenia powietrza, ale również w miesiącach zimowych, gdy jest możliwe osiągnąć optymalnego rozprowadzenia ciepła w pomieszczeniu, dzięki funkcji rewersyjnej, to znaczy zmiany kierunku obrotów wirnika.
Podczas sezony letniej, kiedy łopatki wentylatora obracają się przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara, co powoduje ochładzanie przestrzeni pod wentylatorem. Natomiast w zimie podczas obracania łopatek zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, zmniejsza się różnica temperatur pomiędzy sufitem i podłogą (jak jest znane, iż zimne powietrze przylega do podłoża, podczas gdy ciepłe do sufitu) przemieszaniem gorącego powietrza od góry z zimnym od podłogi. Ciepłe powietrze jest sprężane wzdłuż ścian w kierunku do podłogi, następnie dochodzi do równomiernego rozprowadzania ciepła w pomieszczeniu.
Takim sposobem unikniesz uczuciom zimnych nóg lub niepotrzebnego ogrzewania domu. Więc logicznie można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, które się poruszają nawet w dziesiątkach procent.

Zastosowanie i zalety wentylatorów sufitowych

Wentylatory są bardzo mocne i użyteczne szczególnie tam, gdzie wymagana jest wysoka sprawność.
Oprócz wyżej wymienionych zaoszczędzeń na ogrzewania w miesiącach zimowych również dużą zaletą jest cicha i bezpieczna czynność. Istnieje szerokie zastosowanie zwłaszcza w biurach, fabrykach, budynkach przemysłowych, a także budynkach publicznych, takich jak restauracje, biblioteki, sale gimnastyczne i różnych innych dużych przestrzeni.
Ich zastosowanie jest szerokie, ale również bardzo dobrze i skutecznie mogą posłużyć w twym domu. Jeśli więc mówimy wyłącznie o obszarach mieszkalnych, czy to jest mieszkanie lub dom, można ich używać praktycznie gdziekolwiek np. w kuchni, pokoju gościnnym, sypialni czy pokoju dziecięcym.

Wentylatory sufitowe bez lub z oświetleniem

Jeżeli masz wystarczająco dużo oświetlenia w pomieszczeniu i jest potrzebny tylko system wentylacji, to wystarczający jest wentylator bez oświetlenia.
Połączeniem systemu wentylacyjnego z oświetleniem, jest wariantem dwu rzeczy w jednej, którą jest wentylator z oświetleniem, który może być użyty dla zastąpienie klasycznego żyrandola. Wentylatory te są wyposażone w oprawy oświetleniowe, a niektóre są nawet wyposażone w więcej lamp, więc się nadawają głównie do oświetlenie pomieszczenia.
Zaletą wentylatora z oświetleniem jest to, że funkcja oświetleniowa i wentylacyjna są niezależne od siebie. W ciągu dnia, więc można wietrzyć bez zapalania światła.

Ważne parametry techniczne

Prawidłowy wybór rozmiaru wentylatoru

Aby wybrać odpowiedni wentylator, który będzie spełniać swoje zadanie najbardziej efektywnie, trzeba wybrać odpowiedni rozmiar. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest zależyny od wielkości pomieszczenia. Ogólne zalecenia producentów jest - czym większy pokój, tym większy powinien być wentylator sufitowy.
Jeśli pokój jest naprawdę duży, można zainstalować więcej wentylatorów dla lepszej sprawności.
Poniżej są zalecane rozmiary wentylatorów w zależności od wielkości pomieszczenia:

do wielkości 12m² (4x3m) wentylatory o średnicy 107cm
do wielkości 20 m² (4x5 m) wentylatory o średnicy 122 cm (mniejszy pokój, garderoba, mniejsza kuchnia)
20 aż 30 m² (5x5 m) wentylatory o średnicy 132 cm i więcej (pokoje, sypialnie, kuchnie ...)
30 aż 40 m² (6x7 m) wentylatory o średnicy 142 cm i więcej (duże pomieszczenia, jadalnie itp.)
 
Wielkość wentylatora ma szczególne znaczenie z powodu rewersyjnej funkcji, czyli jeśli chcemy lepiej, bardziej efektywnie i równomiernie rozprowadzać ciepło w pomieszczeniu.
Jeżeli wentylator sufitowy wieje tylko w dół, to rozmiar niema aż takiego wpływu, ponieważ przepływ powietrza chłodzi bezpośrednio obszar pod wentylatorem.

Wysokość sufitu i stosowanie prętów przedłużających

Następnym ważnym faktorem przy wyborze wentylatora jest wysokość sufitu. W pokoju z klasyczną wysokością sufitu (koło 2,60 m) jest wentylator zamontowany tak, aby łopatki były w wysokości 2,3 m. Niżej istnieje ryzyko poranienia, natomiast powyżej efekt chłodzenia się zmniejsza.
W przypadku wyższych sufitów, wentylator sufitowy może być ustawiony za pomocą prętów przedłużających.
Również należy sobie uświadomić, że wentylator sufitowy podczas standardowej instalacji (bez użycia prętów przedłużających) w miejscu instalacji zniży sufit około 40 cm.
 
Zastosowanie pręta przedłużającego w zależności od wysokości sufitu:

niski sufit (do 260 cm) bez konieczności stosowania prętów przedłużających
klasyczny sufit (260-300 cm), instalacja z prętem przedłużającym
wysoki sufit (300 cm i więcej): zastosowanie wentylatora sufitowego posiadający pręt przedłużający lub użycie pręta przedłużającego o długości 40 cm lub więcej
Zalecane długości prętów przedłużającej w zależności od wysokości sufitu:
 
wysokość sufitu         pręt przedłużający
     2,7 m                        30 cm
     3,0 m                        40 cm
     3,3 m                        50 cm

Pręt przedłużający zastępuje pierwotny pręt, który jest sprzedawany razem z wentylatorem. Niektóre wentylatory są przymocowane na suficie nawet bez pręta, wszystko zależy od konkretnego produktu.
Zaletą wentylatorów również jest możliwość instalacji na pochyłym suficie. Kąt nachylenia jest zawsze podany w opisie produktu.

Prędkość i hałas wentylatora

Ogólnie rzecz biorąc, im jest prędkość mniejsza, tym mniejszy jest hałas.
Liczba łopatek wentylatora się różni, zwykle wentylatory posiadają 3 aż 6 łopatek. Im więcej i dłuższe są łopatki wentylatora, tym mniejsza prędkość jest potrzebna do tego samego „efektu dmuchanie”. Wszystko zależy więc od wielkości i szybkości wentylatora.
Zarówno z rosnącą prędkością rośnie również hałas, więc w nocy jest lepiej, kiedy wentylator działa na minimum.
Również zależy od materiału, z którego są wykonane łopatki. Drewniane łopatki są cichsze niż łopatki wykonane z metalu.
Wentylatory wyposażone w silniki prądu stałego DC nowej generacji, wam mogą zapewnić niemal bezgłośną pracę.
 
Wentylatory sufitowe w naszej ofercie są wyposażone w standardowy silnik trzybiegowy (+ funkcja rewersyjna), który pozwala kontrolować prędkość wentylatora.

Umieszczenie wentylatora sufitowego

Większość wentylatorów są zwykle umieszczone w środku pokoju (w celu zapewnienia sprawnego przepływu powietrza w pomieszczeniu) zamiast pierwotnego oświetlenia. Nie trzeba nawet wymieniać istniejący wyłącznik, który następnie będzie używany do włączania i wyłączania wentylatora sufitowego.
W ofercie mamy ciekawy wentylator z przegubem, dzięki czemu jest możliwość umieścić wentylator w rogu, a potem jest możliwość korygowania prądu powietrza w zależności od potrzeb.

Sterowanie wentylatora

Najczęściej wentylatory sterowane są za pomocą przełącznika sznurkowego, ewentualnie poprzez klasycznego przełącznika uchwyconego do ściany tak jak dla zwyczajnej lampy. Jeżeli umieszczasz wentylator zamiast lampy, można wykorzystać istniejący przełącznik. Przełącznikiem na ścianie, można kontrolować tylko światła a wentylator za pomocą sznurku, albo wpólnie, przy użyciu przełącznika na ścianie. Zależy tylko na ilości drutów prowadzących w ścianie.
Większość nowoczesnych urządzeń można sterować za pomocą pilota, tak samo jest i z wentylatorami sufitowymi. Wygodą używania pilot do sterowania wentylatora jest w pomieszczeniach z wysokimi sufitami.
Niektóre wentylatory posiadają pilot jako komponenta opakowania, natomiast do innych jest potrzeba zamówić pilot oddzielnie.

Zużycie energii elektrycznej przez wentylatory sufitowe

Zużycie energii wentylatorem zależy od tego, czy urządzenie służy również jako lampa. Jeśli lampa nie jest częścią wentylatora to zużycie energii nie jest znacznie wyższe niż w przypadku innych typów urządzeń. Zużycie energii porusza się około 70 W.
Zużycie energii podczas pracy wentylacji można znacznie zmniejszyć poprzez skutecznych systemów klimatyzacyjnych z niskimi pobór mocy, a tym samym niski poziom hałasu. Wentylatory z DC silnikami nowej generacji zapewnią, oprócz dłuższej żywotności i niskiego poziomu hałasu, znaczne oszczędności energii elektrycznej. Ponadto, są one również bardziej przyjazne dla środowiska.

Zaoszczędź z technologią LED

Niektóre wentylatory z oświetleniem są już z integrowanym modułem LED, które wykorzystują technologię LED, dzięki której zaoszczędzisz dużo energii z czym są również związane koszty operacyjne.
Inne są wyposażone podstawką E14 lub E27 dla standardowych żarówek (40 lub 60 W zależności od typu), i te można łatwo zastąpić przez odpowiedni rodzaje energooszczędnych lub żarówek LED

Wybieraj według własnych wymagań

Oferujemy wentylatory marki GLOBO i FARO samotne lub z oświetleniem w różnych designach, wzorach, kształtach, materiałach (metal, drewno, szkło) i kolorach. Również na magazynie mamy wentylatory z obustronnymi łopatkami, których każda strona jest namalowana na inny kolor, nadają się zwłaszcza do pokoi dziecięcych.
Wentylatory sufitowe i niezbędne akcesoria mamy teraz w bardzo dostępnych cenach!
 
Dokładnie śledźcie szczegóły i specyfikacje każdego produktu, a jeżeli będziesz potrzebował jakiejkolwiek rady lub miał jakiekolwiek zapytanie, zwróć się do nas tutaj a my z ochotą Ci pomożemy.
 
Prawidłowo umieścić ten praktyczny, ale również nowoczesny i charakterystyczny element, do domu i dopasować go do stylu każdego pokoju, na pewno nie będzie stanowić żadnego problemu. A wasza nagroda będzie przyjemne otoczenie domu w każdych warunkach pogodowych.

 
 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i