ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Philips HUE - przyszłość oświetlenia domowego | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Philips HUE - przyszłość oświetlenia domowego

Poradnik
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Philips HUE, to technologia LED połączona z intuicyjną obsługą Twoich świateł wewnętrznych. Połączenie żarówek, świateł, sterowania bezprzewodowego i aplikacji do smartfonów lub tabletów zmieni Twój pogląd na używanie oświetlenia.

Co to właściwie jest Philips HUE?

HUE to nowoczesny i inteligentny system oświetlenia LED oraz elementów sterujących, który umożliwi Wam wygodnie sterowanie wszystkimi światłami za pomocą innego urządzenia. Do wyboru macie jednokolorowe żarówki ściemniane, żarówki, które mogą mienić temperaturę barwową oraz RGB żarówki albo LED taśmy z 16 milionami kolorów, lampy i oprawy albo akcesoria w postaci zdalnego sterowania i czujników. Za pomocą intuicyjnej i przejrzystej aplikacji na telefon komórkowy, na tablety i komórki otworzy się Wam nieograniczony zakres schematów świetlnych, funkcji oraz aplikacji dla tego domowego oświetlenia.

Jak zacząć z HUE?

Najlepszym wariantem na początek są tzw. Starter Kity. Są to atrakcyjne cenowo zestawyktóre zawierają system sterowania urządzeniem Hue Bridge oraz dwa lub więcej źródła światła. Przyłączenie oraz zgranie komponentów kompletu jest proste i praktycznie każdy da radę. 

Po rozpakowaniu kompletu wystarczy przymocować żarówkę do lampy lub żyrandola i włączyć światło włącznikiem. Następnie jest ważne, by podłączyć dołączonymi kablami Bridge do sieci i podłączyć go do routera wi-fi. Musisz pobrać również aplikacją Philips Hue ze sklepu App Store lub Google Play. Następnie włączysz aplikację i podłączysz ją do Bridge. 


Bridge automatycznie wyszukuje wszystkie światła w domu a dalej zabawa należy do Ciebie. Następnie już bez obaw możesz dodawać światła, Bridge może je kontrolować do 50 naraz. Jeśli nie jesteś typem technicznym lub boisz się aplikacji, nie musisz się martwić, aplikacja ma polską lokalizację i jest bardzo intuicyjna i pomoże Ci ze wszystkimi szczegółami. 

Jeśli nie masz lub nie biędziesz mieć urządzenia mobilnego na wyciągnięcie ręki, możesz również sterować światłem za po mocą  komputera na stronach internetowych meethue.com
 

Co wszystko możesz w aplikacji ustawić?

Jedną z podstawowych funkcji jest na przykład dostosowanie luminacji żarówki, u żarówek White and Color Ambiance ustawienie ich koloru.  
Następnie mogą być to już rutynowe czynności, które możesz ustawić za pomocą GPS w komórce lub według ustawionego timeru np. światła zapalają się po powrocie z pracy do domu lub na odwrót gasną po tym, kiedy odchodzisz z domu lub zasypiasz.
 

Funkcję nieregularnego świecenia żarówek docenisz również np. kiedy wyjeżdżasz na urlop lub w podróż służbową, a dom zostaje pusty. Żarówki zapalają się kilka razy dziennie na określony czas, a następnie gasną, co może powstrzymać potencjonalnych złodziei.

 

Aplikacja ma 11 gotowych scen świetlnych, które imitują scenerie z przyrody (zachód słońca, zorza polarna itd.) lub sceny dla optymalnej atmosfery (czytanie, odpoczynek, lekkie światło nocne) i tylko od Ciebie zależy, które sobie wybierzesz. Jeżeli chcesz  wieczorem obejrzyć ekscytujący film, możesz ustawić światła na czerwony kolor lub zamienić swój pokój na parkiet taneczny ustawieniem świateł na stroboskop. Dalsze sceny świetlne możesz pobrać z oficjalnych stron labs.meethue.com.
 
 

Philips Hue nie jest jedyną aplikacją do sterowania oświetleniem, więc nie bój się eksperymentować z poszczególnymi aplikacjami. Jedną z przydatnych i dobrze zoptymalizowanych aplikacji to IFTTT (If This Then That). IFTTT łączy powiadomienia z urządzeń mobilnych ze światłami, więc kiedy otrzymasz wiadomość od partnera lub partnerki, światła w Twoim biurze zaczną migać na czerwono, jeżeli czekasz na ważny e-mail, mogą migać na zielono. IFTTT nie działają tylko na powiadomienia, np. kiedy zacznie padać deszcz, światła zmienią kolor na niebieski. Wszystko to zależy tylko od Twojej wyobraźni.

 
 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i