ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Zaprojektuj oświetlenie w stylu skandynawskim | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Zaprojektuj oświetlenie w stylu skandynawskim

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Wybór lampy do pomieszczenia jest szalenie istotny - nie tylko są one źródłem niezbędnego do funkcjonowania światła, ale także stanowią świetne uzupełnienie wystroju pokoju. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pomieszczeniom zaprojektowanym w stylu skandynawskim. Jakie skandynawskie lampy będą pasowały do takiego wystroju?

Co to jest styl skandynawski?

Przed odpowiedzią na te pytanie, najpierw należy wyjaśnić, czym tak w ogóle charakteryzuje się ten styl. Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z północnych części Europy i cieszy się w Polsce dużą popularnością. Popularność tą zawdzięcza prawdopodobnie podobnym klimatem - w naszym kraju także często brakuje słońca i ciepła.

Styl skandynawski cechuje się przede wszystkim jasną paletą kolorów i stosowaniem naturalnych materiałów. Często pojawiają się w nim także tkaniny, które jeszcze bardziej dodają pomieszczeniu ciepła i ustronności. W stylu skandynawskim podstawowym kolorem jest biel, a materiałem - drewno.


Jakie lampy do salonu w stylu skandynawskim?

Lampy skandynawskie mogą przybierać różne formy. Najczęściej jednak, dobierając oświetlenie do pomieszczenia w stylu skandynawskim, decydujemy się na lampy LED z materiałów naturalnych. 

Lampy w stylu skandynawskim wykonane są zwykle z wikliny, drewna lub lnu. Wiklinowy abażur dodaje pomieszczeniu ciepła - po zapaleniu światła, będzie ono rozchodzić się w ciekawy i cieszący oko sposób. Oświetlenie w stylu skandynawskim nierzadko posiada abażury z papieru, przybierające proste, najczęściej kuliste formy.

Lampy do salonu w stylu skandynawskim

Salon to prawdopodobnie najważniejsze miejsce w całym domu - można śmiało uznać go za pomieszczenie reprezentacyjne. Nic więc dziwnego, że, projektując wyposażenie mieszkania, zwracamy na niego największą uwagę. Decydując się na zrobienie salonu w stylu skandynawskim, należy pomyśleć nie tylko o lampach skandynawskich sufitowych, ale także o lampach skandynawskich stojących

Dobrym pomysłem jest użycie lampy skandynawskie stojącej z abażurem materiałowym na trzech nogach. Jeżeli chodzi o lampy skandynawskie sufitowe, najczęściej przybierają one proste, choć ciekawe kształty i wykonane są z drewna lub papieru.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i