ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Oświetlenie solarne - w sam raz dla Twojego ogrodu | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Oświetlenie solarne - w sam raz dla Twojego ogrodu

Zewnętrzne oświetlenie domu

Marcin

Piękny ogród jest wizytówką każdego domu. Jednak ogród może być urokliwy nie tylko w ciągu dnia, ale również późno wieczorem lub w nocy, kiedy zostanie odpowiednio oświetlony. Jak skutecznie i ekonomicznie oświetlić ogród? Warto wykorzystać do tego lampy solarne.

Lampy solarne, dlaczego są dobrym rozwiązaniem do oświetlenia ogrodu?

Lampy ogrodowe mogą być tradycyjne, jednak ich montaż wymaga podpięcia odpowiedniej instalacji elektrycznej. W razie ewentualnego remontu, wymiana lamp na inne może okazać się naprawdę sporym wydatkiem. Na szczęście na rynku pojawiają się nowe rozwiązania. Jednym z najciekawszych, a na pewno jednym z najbardziej ekonomicznym są lampy solarne. Czym one dokładnie są?

Lampa solarna jest, jak sama nazwa wskazuje, rodzajem lampy, która magazynuje energię elektryczną dzięki energii słonecznej. Wszystko to jest możliwe dzięki małemu panelowi fotowoltaicznemu wbudowanemu w konstrukcję lampy. Kiedy zapadnie zmrok, czujnik automatycznie włączy lampę solarną, której montaż jest niezwykle prosty.

Wystarczy jej wbicie lub zawieszenie w miejsce przeznaczenia, nie potrzebujemy podpinania żadnych dodatkowych instalacji. Takie oświetlenie ogrodowe jest niezwykle ekonomiczne, łatwe w montażu oraz bardzo efektowne.


Lampy solarne do ogrodu - jakie wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów tego typu oświetlenia. Jednym z najpopularniejszych modeli jest lampa solarna z czujnikiem ruchu, która zapali się, kiedy w obrębie jej czujnika zostanie wykryty jakiś ruch. Oprócz tego możemy wybrać pomiędzy modelami wiszącymi albo takimi które należy wbić w wybrane miejsce. Istnieją również modele ścienne. Decydując się na taki rodzaj oświetlenia warto również sprawdzić moc emitowanego światła oraz pojemność akumulatora takiej lampy. Im będzie on większy, tym lampa będzie dłużej świeciła.

Czy lampa solarna świeci w dzień?

Lampa solarna nie powinna świecić w ciągu dnia, w tym czasie powinna ładować akumulator. Jeśli jednak tak się dzieje należy sięgnąć po instrukcję obsługi. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z producentem lampy, ponieważ taki objaw może świadczyć o jej ewentualnym uszkodzeniu.


Jak długo działają lampy solarne?

Jeśli lampa jest nowa, powinna świecić nieprzerwanie około 8 godzin. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że ostateczny czas świecenie jest zależny od pojemności akumulatora jaki posiada lampa oraz od jego stopnia naładowania. Jeśli intensywność słońca w ciągu dnia nie jest zbyt wysoka, akumulator może nie być w pełni naładowany, co przełoży się na krótszy okres świecenia lampy solarnej.

Oświetlenie ogrodu nie jest łatwym zadaniem, warto jednak to zrobić, aby również wieczorem czerpać przyjemność z jego podziwiania. Jedną z najlepszych metod oświetlenia, jest wykorzystanie lamp solarnych, które są efektowne, efektywne oraz bardzo ekonomiczne. W razie problemów lub zmiany aranżacji ogrodu, nie musimy przejmować się dodatkową instalacją wykonywaną pod lampy, gdyż ich montaż odbywa się bez niej. Ilość dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie idealne oświetlenie dla swojego ogrodu.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i