ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Oświetlenie schodowe, gwarancja bezpieczeństwa | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Oświetlenie schodowe, gwarancja bezpieczeństwa

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Oświetlenie schodów zadba o wszystkie Twoje kroki w godzinach popołudniowych i nocnych. Będzie również służyć jako piękny element projektu.

Może słyszysz o tym po raz pierwszy. Ale oświetlenie klatki schodowej to coś, o czym zdecydowanie powinieneś pomyśleć. We wnątrz domi pomoże Ci w nocy bezpiecznie przedostać się z jednego piętra na drugie. Możesz oświetlić schody przed domem i zachwycać przychodzących gości swoją pomysłowością. W obu przypadkach wyglądać pięknie.

Każdy krok ma znaczenie

W przypadku oświetlenia schodów idealnie jest oświetlić każdy stopień schodów. Musimy również dodać, że odpowiednie ustawienie i kąt, pod którym będziesz je oświetlać, są bardzo ważne. Należy unikać oświetlenia klatki schodowej, które będzie nas oślepiać, nie jest również pożądane, aby na płaskich powierzchniach tworzyły się cienie, które mogą nas zmylić i wtedy nie wiemy, gdzie dokładnie powinniśmy stanąć.


Wybierz liczbę świateł w zależności od długości schodów

Liczbę świateł schodowych należy wybrać w zależności od długości schodów. Nie zapominaj, że musisz oświetlić zwłaszcza pierwszy stopień każdej z jego sekcji. Pomoże to tobie i np. odwiedzającym Cie gościom zorientować się jak są wyoskie. W ten sposób możesz bezpiecznie wejść po schodach.

Jaki rodzaj światła wybrać?

Przed wybraniem poszczególnych świateł zastanów się nad ich rodzajami i ich rozmieszczeniem. Istnieją dwie możliwości ich montażu: na krawędziach schodów lub na ścianach bocznych. Do oświetlenia klatki schodowej najbardziej odpowiednie są trzy rodzaje świateł: ściany, paski LED i światła orientacyjne.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne są kinkiety LED. Ich zaletą jest to, że zazwyczaj są małe, a także dzięki mniejszemu zużyciu energii zaoszczędzisz na energii elektrycznej. Wreszcie są naprawdę łatwe w montażu i bardzo trwałe.

Paski LED to kolejny wariant po kinkietach. Są świetnym wyborem zwłaszcza z dwóch powodów: są energooszczędne i równomiernie oświetlają całą klatkę schodową. Podobnie jak w przypadku kinkietów LED, ich montaż jest naprawdę prosty, ponieważ zawierają warstwę samoprzylepną, która znacznie ułatwia ich montaż. Akcesoria obejmują również pilota, za pomocą którego można zmieniać kolory i intensywność oświetlenia.

Nasz trzeci wariant to światła orientacyjne. Mogą świecić przez całą noc lub działać na zasadzie detektora ruchu (czujnika). Więc zapalają się za każdym razem, gdy wykryją, że ktoś zdecyduje się zejść lub wejść po schodach. Plusem jest to, że można je również wyłączyć automatycznie i nie zużywają niepotrzebnie prądu. Za tą korzyścią przemawia również fakt, że do oświetlenia wykorzystywane są energooszczędne diody LED.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i