ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Kiedy zamontować świetlówkę, LED, halogen czy żarówkę tradycyjną? | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Kiedy zamontować świetlówkę, LED, halogen czy żarówkę tradycyjną?

Źródła światła
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Wybór danego oświetlenia bywa sporym wyzwaniem. Żarówki muszą spełniać nasze oczekiwania, tak samo jak gustowne lampy. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo propozycji, które dobierzemy do swoich potrzeb. Wymiana żarówki nie powinna nam sprawić większego problemu. Jak dobrać odpowiednie rozwiązanie? O czym warto pamiętać? Jaka jest różnica między żarówką i świetlówką?

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED jest stosowane wszędzie tam, gdzie chcemy zachować długą żywotność oświetlenia i doskonałą jakość. Ledowa żarówka emituje mniej ciepła. Oświetlenie jest dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie często zapalamy i gasimy światło. Zamiana żarówek na LED może dać liczne korzyści. Każdy odbiorca docenia fakt, że wymiana żarówki przebiega sprawnie i komfortowo. 

Świetlówki kompaktowe

Kolejna propozycja to świetlówki kompaktowe. Przyjmują one różnorodne kształty, a ich zaletą jest wytworzenie dużej ilości światła, w porównaniu do klasycznych żarówek. Nie zapominajmy o wadach świetlówek. Niestety to rozwiązanie wolno się nagrzewa. Czy opłaca się wymienić tradycyjne żarówki na świetlówki kompaktowe oraz oświetlenie typu LED? Większość osób wskazuje, że taka zamiana wpływa na energooszczędność. 

Halogeny

Żarówki typu halogeny działają na podobnej zasadzie, co zwykłe modele żarówek. We wnętrzu znajduje się żarnik wolframowy, a bańska jest wypełniona gazem szlachetnym. Nie bez znaczenia jest domieszka halogenu. Zamiana żarówek halogenowych na LED z pewnością przełożyć się na oszczędzanie energii. 

Żarówka tradycyjna

Tradycyjne żarówki są doskonale znane od lat. W szklanej obudowie znajduje się drut wolframowy, przez który przepływa prąd. Pod wpływem energii, drut emituje światło i ciepło. Cechą żarówek tego typu jest duży pobór energii elektrycznej i słaba żywotność. 

Jaka jest różnica między żarówką a świetlówką? 

Świetlówka z pewnością pozwala wytworzyć dużą ilość światła. Zmiana oświetlenia halogenowego na LED lub innego oświetlenia na ledowe może dać liczne korzyści. Nic więc dziwnego, że aktualnie coraz więcej osób stawia na energooszczędne rozwiązania. Niezawodne lampy LED to atrakcyjna cena i wysoka jakość.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i