ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju lub korytarza? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju lub korytarza?

Pozostałe pomieszczenia
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Oświetlenie przedpokoju oraz korytarza jest niezwykle ważne pomimo tego, że są to pomieszczenia, w których przebywamy krótko. Musimy zaprojektować tu dobre światło, dla własnego bezpieczeństwa oraz dobrej orientacji. To tu zazwyczaj stoją szafy, w których przechowujemy dużą ilość rzeczy, przy dobry świetleniu łatwiej wszystko znaleźć. Jak wybrać dobre oświetlenie korytarza i przedpokoju?

Lampy sufitowe to podstawa - jakie oświetlenie do przedpokoju?

Najważniejszym punktem oświetlenia jest lampa sufitowa, to ona świeci najmocniejszym światłem, które pozwala nawet wieczorem lub w nocy swobodnie przemieszczać się po domu. Jej umiejscowienie jest niezwykle ważne, powinna znajdować się na środku sufitu, by jej światło docierało do każdego zakamarka. Główne światło można uzupełnić dodatkowym delikatnym światłem, jednak oświetlenie do przedpokoju należy planować z głową biorąc pod uwagę meble oraz funkcjonalność pomieszczenia.

Żyrandol jako piękna ozdoba przedpokoju

Jeśli wejściowy hol ma stanowić część reprezentacyjną domu warto powiesić żyrandol, który daje tyle samo światła co przysufitowa lampa jednak pełni także funkcję dekoracyjną. Żyrandol zazwyczaj zwisa kilkanaście centymetrów nad ziemią i jest zrobiony na przykład z kryształów lub być w typie cottonball. Oświetlenie w przedpokoju nie musi być nudne, oprócz pełnienia swojej głównej funkcji może także być dekoracją pomieszczenia.

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju?

Do wąskich pomieszczeń niezwykle popularne staje się oświetlenie korytarza led, które może mieć ciepłą lub zimną barwę i stanowić świetne uzupełnienie górnego oświetlenia. Taśmy ledowe wyglądają niezwykle elegancko i mogą przybierać różne kształty w zależności od pomysłu.

Jakie oświetlenie do korytarza?

W korytarzu warto wybrać oświetlenie orientacyjne, które pozwala swobodnie poruszać się po długim pomieszczeniu. Zazwyczaj w korytarzu wystarczają kinkiety, ich ilość jest uzależniona od jego długości. Producenci proponują ogromną ilość różnych kolorów i form lamp, kinkietów i żyrandoli, dzięki temu można dobrać odpowiednie oświetlenie do każdego stylu.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i