ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak wybrać żarówkę samochodową? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak wybrać żarówkę samochodową?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Żarówki samochodowe to element ułatwiający prowadzenie pojazdu. Oświetlają drogę i pozwalają w porę dostrzec niebezpieczeństwo. Jednocześnie są elementem zwiększającym bezpieczeństwo. Pomagają informować innych kierowców o wykonywanych manewrach i zmianie kierunku ruchu.

Czym charakteryzują się żarówki LED do samochodu?

Technologia LED zaczyna wypierać oświetlenie halogenowe i popularne ksenony. Dzieje się tak z kilku powodów: 

  • żarówka samochodowa LED jest dużo bardziej wydajna niż inne typy oświetlenia, 
  • ich czas działania jest kilkanaście razy dłuższy od tradycyjnych rozwiązań, 
  • stanowią znacznie mniejsze obciążenie dla alternatora, 
  • światło w tej technologii jest najbardziej zbliżone do światła dziennego, dlatego zwiększa to komfort innych uczestników ruchu. 

Ponadto żarówka LED samochodowa jest gotowa do użytku od razu po włączeniu. Nie wymaga czasu na rozgrzewanie, co zmniejsza czas reakcji na drodze. Wpływa to bardzo pozytywnie na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


Od czego zależy żywotność żarówek? 

Wybierając żarówkę do samochodu, kierowcy kierują się różnymi kryteriami. Jednym z najbardziej kluczowych jest żywotność, czyli czas jaki wytrzyma żarówka samochodowa. Tak naprawdę nie zależy to tylko od producenta i jakości wykonania. Postępując w odpowiedni sposób, kierowca może znacznie wydłużyć czas eksploatacji żarówki. Warto zwrócić szczególną uwagę na: 

  • sposób montażu - bezpośrednie dotykanie świetlówki sprawia, że na jej powierzchni pojawiają się różne zanieczyszczenia. To one ograniczają odprowadzenie ciepła i powodują zmianę przewodności elektrycznej, 
  • zbyt wysoka temperatura - żarówka LED jest szczególnie wrażliwa na zbyt dużą ilość ciepła, 
  • wstrząsy i wibracje - wpływają na działanie żarnika, przez co okres eksploatacji również może być znacznie zmniejszony.

Jak dobrać moc żarówki do samochodu?

Duże znaczenie ma także to, jaka żarówka samochodowa została użyta przez kierowcę. I tak oświetlenie halogenowe jest bardzo podatne na zmiany napięcia. Jeśli jego wysokość przekroczy 15 V, to okres przydatności żarówki może zmniejszyć się nawet o 70%.Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i