ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć włącznik schodowy? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć włącznik schodowy?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak podłączyć włącznik schodowy w odpowiedni sposób? Otóż, wobec tego należy powiedzieć przede wszystkim, że obwód przełącznika schodowego światła może być stosowany w przypadkach, gdy konieczne jest sterowanie pojedynczym światłem lub urządzeniem za pomocą przełączników umieszczonych w różnych miejscach.

Sterowanie obwodem przełącznika światła schodowego

Sterowanie obwodem przełącznika światła schodowego jest jednym z zastosowań obwodu przełącznika światła. Obwód przełącznika światła schodowego może być również używany do sterowania światłem zewnętrznym za pomocą przełączników umieszczonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Do obwodu włącznika światła można podłączyć dowolną liczbę przełączników. Ponieważ przełączniki są okablowane równolegle, okablowanie można wykonać za pomocą systemu 2-przewodowego.

Ten obwód ma prostsze okablowanie w porównaniu do konwencjonalnego obwodu elektrycznego. Obok każdego przełącznika można również dodać diodę LED, aby wskazać, czy światło jest włączone, czy wyłączone. Ta funkcja może być przydatna, gdy światło jest daleko od przełącznika i nie można go łatwo zobaczyć. Jeśli diody LED są używane do wskazania, należy użyć innego przewodu do podłączenia przełączników do obwodu. Włącznik schodowy powinien być w odpowiedni sposób dobrany. 

Włącznik schodowy podwójny 

Włącznik schodowy podwójny charakteryzuje się tym, że przełączniki dwukierunkowe są zwykle używane do oświetlenia klatki schodowej i innych systemów oświetleniowych, w których chcemy przejąć kontrolę nad urządzeniami z dwóch różnych lokalizacji. Załóżmy, że jesteśmy na szczycie schodów i chcesz włączyć światło nad schodami, a następnie za pomocą przełącznika 2-kierunkowego możesz włączyć / wyłączyć to samo światło w dwóch różnych obszarach lub lokalizacjach.

Włącznik schodowy dotykowy

Włącznik schodowy dotykowy charakteryzuje się tym, że jest to specjalny rodzaj przełącznika, który, jak sama nazwa wskazuje, działa za pomocą dotyku. Innymi słowy, nie musisz koniecznie naciskać wystarczająco przełącznika dotykowego. Samo dotknięcie go powinno spowodować otwarcie lub zamknięcie obwodu. Włącznik światła schodowy dotykowy jest często często używane w lampach i naściennych przełącznikach światła. Oferuje czystą, niskoprofilową konstrukcję, którą wielu konsumentów i właścicieli firm preferuje w porównaniu z tradycyjnymi przełącznikami mechanicznymi.

O tym warto pamiętać!

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że:

  • przewodniki okablowane równolegle można można wykonać za pomocą systemu 2-przewodowego
  • przy każdym przełączniku warto zastosować diodę LED, aby był on lepiej widoczny
  • zastosowanie przełącznika podwójnego powoduje, że jest możliwość przejęcia kontroli nad urządzeniami z dwóch różnych lokalizacji

Rodzaje włączników schodowych

włącznik schodowy pojedynczy
Najprostszy włącznik schodowy. Jeśli obudowa całego kontaktu posiada tylko pojedynczy przycisk, z dużym prawdopodobieństwem jest to włącznik jednobiegunowy. Pozwala włączyć światło tylko w określonym miejscu. Maksymalne napięcie gniazdka wynosi 250 V.
włącznik schodowy podwójny
Włącznik schodowy podwójny należy do włączników świecznikowych. Zazwyczaj posiada na obudowie dwa przyciski, dzięki czemu pozwala jednocześnie obsługiwać kilka obwodów oświetlenia. Jeśli żyrandol jest wyposażony w większą liczbę żarówek, wyłącznikiem świecznikowym można wyłączyć tylko część z nich.
włącznik schodowy czasowy
Użycie włącznika schodowego czasowego pozwala na natychmiastowe wyłączenie światła po upływie wyznaczonego czasu. Przycisk odbijający na chwilę się blokuje po czym odnotowuje, że powinien niedługo wygasić lampę.

włącznik schodowy krzyżowy
Włącznik schodowy krzyżowy jest bardzo przydatnym uzupełnieniem instalacji elektrycznej, kiedy przychodzi zamontować włącznik schodowy podwójny lub pojedynczy. Przydaje się zwłaszcza w budowlach o większej liczbie kondygnacji. Umożliwia podłączenie większej liczby kontaktów/gniazdek.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i