ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak podłączyć wentylator? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak podłączyć wentylator?

Aktualności i powiadomienia

Marcin

W okresie wakacyjnym wentylator dużo ułatwia i pomaga ochłodzić się, gdy za oknem temperatury sięgają zenitu. Warto dowiedzieć się, jak podłączyć wentylator, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort.

Jak podłączyć wentylator z czujnikiem ruchu?

Niektóre wentylatory mają czujnik ruchu. Mechanizmem sterującym wentylatorem z czujnikiem ruchu jest układ elektroniczny, który pobudza urządzenie do pracy wtedy kiedy wykryje ruch, czyli gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W tym przypadku podłączenie sprzętu odbywa się na przewodzie dwużyłowym, czyli zero robocze + faza. Wówczas czujka ruchu powoduje, że wentylator zaczyna pracować. Po ustaniu ruchu w konkretnym wnętrzu działa timer, czyli tak zwana zwłoka czasowa. Najczęściej jest to od dwóch do trzydziestu minut.


Jak podłączyć wentylator z wyłącznikiem czasowym?

Warto dowiedzieć się także, jak podłączyć wentylator łazienkowy z wyłącznikiem czasowym. W zdecydowanej większości sytuacji trzy lub dwa przewody wprowadza się do ściany. Każdy z nich ma odmienny kolor. Najczęściej kable mają kolor brązowy i oznaczone są literą L (faza), natomiast drugi przewód powinien być niebieski lub zielono-żółty i oznaczony literą N (zero).

Sprawdź, czy przewody odłączone są od sieci 230V. Włącznik powinien być w postaci wyłączonej. W tym przypadku pojawia się także dodatkowe złącze LT, które kontroluje opóźnienie czasowe. Zaciski L i N podłącz zgodnie z instrukcją, natomiast do zacisku LT podłącz kabel czarny, brązowy bądź szary. W podobny sposób podłącza się także wentylator z oświetleniem.

Jak podłączyć wentylator sufitowy?

Przed przystąpieniem do pracy wyłącz zasilanie. Następnie zainstaluj łopatki do wentylatora. W kolejnym kroku przystąp do przymocowania pokrywy wentylatora i zamontuj rurkę łączącą. Później przystąp do zamontowania wspornika sufitowego i przymocuj klosz. Na końcu zostaje Ci zamontowanie wentylatora do sufitu.

Jak podłączyć wentylator łazienkowy?

Chcesz wiedzieć, jak podłączyć kable do wentylatora łazienkowego? Po pierwsze umieść przewód fazowy, czyli czarny lub brązowy kabel w listwie zaciskowej, która oznaczona jest literą L. Później dokręć starannie śrubę. Tak samo postępuj w przypadku drugiego kabla, ale podłącz go do zacisku N. Następnie sprawdź, czy przewody są dobrze dociśnięte. Na końcu przetestuj wentylator łazienkowy, czyli podłącz go do sieci 230V i podnieś dźwignie wyłącznika na poziomie WŁ. Gdy wentylator pracuje i się obraca to znaczy, że wszystko jest w porządku.

Najwygodniejsze i najszybsze w obsłudze i uruchomieniu są wentylatory podłogowe. Jedyne co potrzebujemy, to źródło energii lub ewentualnie przedłużacz.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i